Urządzanie mieszkania czy też odświeżanie wnętrza jest zazwyczaj niezwykle przyjemną czynnością. Wszystko zostaje dobrane w taki sposób, by pomieszczenia były wygodne, przyjazne i efektowne. Często skupiamy się jedynie na meblach oraz dodatkach czy tekstyliach, a zapominamy o oświetleniu, które jest bardzo istotnym elementem podkreślającym walory pomieszczenia, ale też jest istotne pod względem wygody użytkowników.

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych rodzajów oświetlenia. Użytkownicy coraz częściej decydują się na ekonomiczną wersję oświetlenia, a więc oświetlenie LED.

Jedną z możliwości zastosowania oświetlenia LED jest taśma LED. Poza niewątpliwymi zaletami pod względem ekonomicznym taśma LED pozwala na świetlne dekoracje. Taśma LED może świecić w różnych kolorach, dzięki czemu istnieje możliwość podkreślenia charakteru pomieszczenia przy użyciu odpowiedniej kolorystyki w zależności od sytuacji.

Taśma LED jest to pasek, na którym rozmieszczono diody.

Taśma LED znajduje zastosowanie w oświetleniu wnętrz mebli, np. szaf, garderob czy gablot. W kuchni oświetlenie często stosuje się nad zalewem oraz w szafkach, natomiast w łazience nad umywalką. Zdarza się, że taśmy LED stosowane są na schodach w taki sposób, by je oświetlić, a nocą nie razić.

Istnieje możliwość zaopatrzenia się w taśmę LED, która posiada wmontowany sterownik. Dzięki niemu możliwe jest automatyczne sterowanie oświetleniem, jego jasnością, kolorystyką też włączeniem lub wyłączeniem, również z możliwością wykonywania danej czynności o stałych godzinach i porach dnia.

Taśmy pod względem technicznym różnią się między sobą intensywnością i jasnością światła czy też ilością pobieranej mocy z sieci elektrycznej oraz żywotnością. Niektóre typy taśm LED wyróżniają się dużą żywotnością pośród innych rodzajów taśm. Zagwarantowane jest to tym, że diody dobierane są w bardzo dokładny i selektywny sposób. Tego rodzaju taśmy LED mają często zagwarantowaną dłuższą gwarancję producenta, dlatego pomimo wyższej ceny warto zastanowić się nad tą opcją.

Do zasilania taśm LED stosuje się często zasilacze impulsowe, ściemniacze, kontrolery RGB, a także sterowniki RGBW.

W celu polepszenia jakości i efektu wizualnego taśmy LED stosuje się profile LED. W przypadku zastosowania tzw. oszronionych profili światło z taśmy LED nie jest punktowe, a rozmyte, co doskonale wpływa na końcowy efekt wizualny w pomieszczeniu.

Taśmy LED bardzo często znajdują swoje zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej, w galeriach oraz sklepach.

Taśma LED jest świetnym rozwiązaniem do każdego wnętrza, doskonale wpływa na efekt wizualny pomieszczenia.