Dzisiejsza medycyna funkcjonuje bardzo dobrze dzięki pomocy coraz nowocześniejszych urządzeń technologicznych. Praca dzięki nim jest szybsza, skuteczniejsza i pomaga szybciej zdiagnozować pacjenta. Jednym z takich urządzeń, które na co dzień ułatwia pracę lekarzom to aparat USG, który jest powszechnie stosowany.

Profesjonalny aparat USG służy do wykonywania ultrasonografii, które jest badaniem obrazowym i za pomocą tego badania można zobaczyć co dzieje się wewnątrz ludzkiego organizmu.

Jakie badanie można wykonać używając aparatu USG?

Przy pomocy tego urządzenie można wykonać badanie jamy brzusznej, piersi, oka, stawów i serca.

Jak działa aparat USG?

Wytwarzane fale akustyczne, które są nieszkodliwe i niesłyszalne dla człowieka, wnikają do organizmu i rozchodzą się po nim.

Kiedy wykonać badanie ultrasonograficzne?

Najczęściej to badanie wykonuje się w sytuacji podejrzenia zmiany w organizmie np. guz, torbiel lub stan zapalny. Lekarze często wysyłają pacjentów na badanie ultrasonograficzne, by ocenić stan ich jamy brzusznej. Dodatkowo ortopedzi stosują to badanie, by ocenić i zaobserwować stan mięśni i stawów. Stan zapalny w organizmie jest widoczny w czasie badania. Najczęściej wykonuje się to badanie w czasie okresu ciąży, by ocenić stan płodu i płeć dziecka.

Czym różnią się tanie aparaty USG od drogich?

Na rynku mamy bardzo duży wybór aparatów służących do badanie USG. Ceny są także bardzo zróżnicowane, widełki cenowe są ogromne, można zakupić tani aparat lub bardzo drogi. W zależności gdzie aparat ma być stosowany i w jakim celu. Nowocześniejsze aparaty są zdecydowanie precyzyjniejsze, ale również droższe. Różnica cenowa zależy, czy wybieramy sprzęt nowy, czy też używany.