Olej konopny to bardzo korzystna substancja, która zawiera wiele pozytywnych wartości i właściwości leczniczych. Ponadto składnik ten bardzo dobrze wpływa na sferę kosmetyczną, poprawia wygląd i kondycje całego ciała. W jaki sposób stosować konopie w życiu codziennym? Czym jest i jakie są cechy charakterystyczne olejku konopnego? Jakie właściwości posiada olejek CDB? Na co wpływają popularne kosmetyki konopne?
Olej konopny to substancja, która wydobywana jest z kwiatów i nasion popularnej konopi siewnej. Choć jego działanie przynosi wiele kontrowersji, odpowiednio stworzone substraty nie wpływają na psychikę człowieka, nie uzależniają, jak również nie są środkiem psychoaktywnym. Przynoszą zatem wiele dobra i pozytywnych skutków. Olejki wytworzone z konopi charakteryzują się wyczuwalnym, intensywnym zapachem i smakiem, przypominającym walory słonecznika lub orzechów. Odpowiednio przygotowane substancje można stosować zarówno jako składnik pożywienia, diety oraz produkt wykorzystywany w kosmetykach.
Wśród najbardziej korzystnych właściwości konopi należy wyróżnić:
– właściwości antynowotworowe,
– budowanie odporności,
– poprawa kondycji skóry,
– poprawa pamięci i koncentracji,
– wspomaganie trawienia,
– hamowanie nadciśnienia tętniczego,
– regulacja procesów krwiotwórczych,
– wspomaganie wzrostu kości i zębów,
– działanie przeciwwymiotne,
– przeciwzapalne,
– przeciwbólowe,
– stosowane w chorobach alzheimera, Parkinsona, itp.
– działanie rozluźniające, itp.
Wiele pozytywnych właściwości i wartości oleju konopnego może służyć również, jako element higieny i pielęgnacji własnego ciała. Stosowanie tej substancji w kosmetologii przynosi wiele skutecznych i widocznych efektów. Produkty pielęgnacyjne, które w składzie posiadają kopnie w 80% złożone są z niesyconych kwasów tłuszczowych, co bardzo pozytywnie wpływa na wiele reakcji zachodzących w ciele człowieka. Kosmetyki konopne przede wszystkim wpływają na: wzrost i zdrowie włosów, zdrowie i wzmocnienie paznokci, ujędrnianie skóry, nawadnianie oraz odżywianie naskórka oraz komórek wewnątrz organizmu, zapobieganie negatywnemu działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych, niwelowanie świądu, przebarwień i innych chorób skóry, jest antyalergiczny, poprawia koloryt cery, przywraca jej elastyczność i jędrność, itp.
Kosmetyki konopne zawierają również wiele innych, pozytywnych składowych, którymi są:
– kwas oleinowy,
– kwas palmitynowy,
– aminokwasy,
– proteiny,
– witaminy A, D, E, K,
– fosfolipidy,
– fitosterole,
– i wiele innych.