Ostatnimi czasy niebywale modne jest piękne i oryginalne oświetlenie. Już nie tylko zewnętrznych części domu, tarasów, skwerków, ogrodów, arkanów zieleni, ale i różnorakich wnętrz. A fantazji tu użyć można co niemiara. Niech wyobraźnia Was poniesie daleko!
Nie tylko ozdobne lampki, kinkiety czy światełka na baterię słoneczną, albo o zgrozo na zwykłe wymienne paluszki, spotkamy w domowym zaciszu. Od lat zainteresowaniem cieszą się taśmy Led. Z ich pomocą można zdziałać najprawdziwsze i najwspanialsze cuda. Znajdą one swoje miejsce na przykład przy podwieszanych sufitach salonowych, łazienkowych, kuchennych i sypialnianych. Tak, tak.. łazienkowych! Bo taśmy Led kupimy już i wodoodporne! Sufity jednak to nie wszystko. Plastyczność tych taśm oraz profile do taśm led pozwalają na wszelkie wariacje i urozmaicenia. Możemy więc umieścić je niemalże w każdym miejscu zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dla przykładu, żeby pobudzić trochę wyobraźnię, podam kilka z nich. Doskonale sprawdzą się one przy kuchennym blacie, pod podwieszoną szafką, pod parapetem, w każdego rodzaju wnękach, a nawet, a może zwłaszcza, w meblach. Cudowne światło w szafie i się okazuje, że nie trzeba budzić całego domu, żeby rano wybrać się do pracy. A i samemu z takim światłem we wnętrzu mebla szybciej odnajdziemy to, po co aktualnie sięgamy. Także taśmy Led, wygrywają nie tylko urokiem i wizualnymi wartościami, choć tych im naprawdę nie brakuje, ale również jakością i możliwościami. Są bardzo praktyczne również w sypialni i w łazience. Z nimi romantyczny nastrój to pewniak. A przynajmniej w odróżnieniu od świec możemy przy nich czuć się bezpiecznie.
Dzieciaki również kochają kolorowe światełka, zbawienne są dla nich szczególnie nocą, kiedy te ich małe pokoiki wydają się takie ogromne i straszne.
Zaczynając przygodę z taśmami Led, musicie pamiętać jednak, że sama taśma z lampkami, to nie wszystko. Żeby cała instalacja działała poprawnie i długo cieszyła oko potrzebny będzie do niej między innymi dobry profil do taśm led. A tu wybór jest całkiem spory. Narożny kontowy, aluminiowy, zaokrąglony, prosty, typu C i tak dalej, i tym podobne. Dla laika ciężko się w tym połapać. Warto jednak zapytać o opinię specjalisty lub dystrybutora i zainwestować w naprawdę dobry profil do taśm led. Najlepiej taki z powłoką zabezpieczającą przed korozją. Ważne to jest, szczególnie jeśli będzie on zamontowany na zewnątrz, w miejscu, gdzie narażony będzie na kontakt z wodą. W końcu powinien on służyć nam przez lata, warto więc wybrać najlepszy, albo chociaż ten ze średniej półki. Profile można montować w meblach, na sufitach, na specjalnie przygotowanych ścianach, zarówno wklejając je, jak i na specjalne wkręty. Niektóre profile do taśm led mają niewielkie gabaryty i są miłe dla oka, co sprawia, że można montować je na powierzchni, w widocznych miejscach. Nie zawsze da się je ukryć. Wtedy właśnie warto postawić na po prostu ładny profil.
Sporo rozwiązań i duży wybór elementów oświetlenia daje różne możliwości, które każdy może dostosować do siebie indywidualnie, w zależności od swoich potrzeb.
Zawsze warto rozważyć zainstalowanie tego typu oświetlenia. Jest energooszczędne i naprawdę wprawia w zachwyt domowników, jak i gości. Do tego nadaje wnętrzu nowoczesny charakter. I jak na przykład w przypadku oświetlenia szafy, jest bardzo praktyczne i pomocne. A możliwości kolorystyczne są tak rozległe i urozmaicone, że każde miejsce okraszone takim światłem zyska nowy i niepowtarzalny klimat. Taśmy świetlne Led zmieniają wnętrze.