Róże od wielu lat należą do jednych z najpopularniejszych kwiatów w polskich ogrodach. Cóż, ciężko się dziwić akurat takiemu wyborowi, gdyż niewątpliwie krzewy róż są nadzwyczaj piękne. Ich pąki charakteryzuje nie tylko cudowne ubarwienie, ale także niesamowicie przyjemny zapach. Szkółki róż charakteryzują się specjalizacją w dziedzinie uprawy wielorakich gatunków oraz odmian róż i to właśnie te miejsca idealnie nadają się do zakupu sadzonek róż.

Hodowla najpopularniejszych krzewów róż

W szkółkach róż dostępność sadzonek różnych odmian jest ogromna. Szczególnie jednak wymienia się cztery duże grupy, w których skład wchodzą róże wielokwiatowe inaczej bukietowe, pnące, parkowe oraz rabatowe. Szkółki najczęściej hodują krzewy róż poprzez okulizację, rzadziej szczepienie albo sadzonkowanie. Stosowanymi podkładkami do tego celu są róża dzika lub jej specjalne odmiany. Tak więc odpowiedni wybór podkładki stanowi kluczową rolę w hodowli sadzonki róż.

Sadzonki róż dostosowane do potrzeb klientów

Fakt, że praktycznie każda szkółka róż posiada szeroki asortyment pod względem gatunkowym i odmianowym, sprawia, że niemal na pewno każdy z kontrahentów znajdzie sadzonki róż dostosowane do własnych wymagań i potrzeb. Szkółki róż posiadają również umowy licencyjne z hodowcami z innych krajów, przez co możemy cieszyć się dostępnością nowych odmian sadzonek. Sadzonki róż powstałe z nowych odmian tworzone są na potrzeby naszych warunków atmosferycznych, zachowując jednako piękny zapach oraz odporność na choroby grzybowe.

Krzewy róż z certyfikowanych szkółek

Polskie szkółki róż posiadają odpowiednie certyfikaty, a także wieloletnie doświadczenie w hodowli, które dowodzi zdawalność długotrwałych i wymagających testów jakości. Dzięki czemu kupując krzewy róż w takich to miejscach, otrzymujemy automatycznie pewną wysoką jakość, czego raczej nie zagwarantują nam inne miejsca sprzedaży róż. Nowoczesne podejście wielu szkółek tych wspaniałych kwiatów, przekłada się z kolei na ich dostępność online. Gospodarstwa ogrodnicze tego rodzaju, jak Szkółka Róż Hyżowie, coraz częściej mają własne sklepy internetowe – https://hyzowie.com/ i umożliwiają klientom robienie zakupów online, z dostawą na adres.