Wybór specjalisty od prowadzenia imprez weselnych takiego rodzaju jak DJ na wesele nie musi być wcale trudnym zadaniem. Zastanów się nad kilkoma kwestiami. Czy Twój DJ weselny ma tylko odtwarzać muzykę podczas wesela? Czy lepszym rozwiązaniem będzie DJ wodzirej, który dodatkowo zabawi gości weselnych i zachęci ich do tańca?

Najlepsza opcja na wesele to DJ wodzirej

Pewnie w przypadku zwykłej imprezy dla młodzieży może śmiało wystarczyć zwykły DJ, czyli taki klubowy. Jednak na weselu, gdzie zwykle gośćmi są członkowie różnych rodzin, którzy się nie znają, znacznie ciekawszą i pewniejszą opcją będzie DJ wodzirej, który zintegruje gości i rozkręci przyjęcie weselne. Zadba o potrzeby organizatorów i ich gości. Rewelacyjnie ich zabawi i to nie jedynie samą muzyką. Ważne, żeby nasz zleceniobiorca oprócz umiejętności i chęci do pracy, miał też na czym pracować, czyli posiadał naprawdę dobry sprzęt.

Ile kosztuje DJ na wesele

Przy wyborze DJ-a na wesele, jak w każdej innej kwestii, warto także zwrócić uwagę na koszt takiej usługi. Mniej doświadczony DJ weselny może się wycenić na 1500 zł, z kolei taki o dobrej renomie, wieloletnim doświadczeniu i z najlepszym sprzętem weźmie przynajmniej 3000 zł lub znacznie więcej, bo w niektórych przypadkach potrafi to być koszt sięgający nawet 8000 zł. Zastanów się zatem czy Twój budżet pozwala na wydatek na naprawdę dobrego eksperta czy musisz poszukać kogoś kto jednak mniej się ceni.

Porównaj oferty kilku muzyków

Zanim zdecydujesz się na konkretną osobę, która jako DJ na wesele zagości na Twoim przyjęciu, porozmawiaj z kilkoma kandydatami. W mieście takim jak Kraków DJ weselny znajdzie się bez żadnych trudności, i to nie jeden a przynajmniej kilkunastu. Konieczne podpytaj też wśród znajomych, jaki DJ weselny grał na ich przyjęciu i czy goście byli zadowoleni z zabawy. Jeśli poszukasz kilku różnych DJ-ów, porozmawiasz z nimi i porównasz oferowane przez nich usługi, to będziesz mieć szerszy pogląd jak to wszystko się prezentuje. Zapytaj też o to, jakie zabawy organizuje dany DJ wodzirej lub jaki rodzaj muzyki proponuje i czy ma swoje rekwizyty dla gości.