Wtulone w pościel dla noworodka, wtopione w pościel do łóżeczka, w takiej miękkości kończą nowy dzień mali zdobywcy. Najmniejsi z nich, za sprawą rodziców rozpychają otulacz dla noworodka, aż w końcu spokojnie zasną.

Pościel dla noworodka, to miejsce odpoczynku, ale i pobudki, stąd kolorowe poranki zaczynają się tam, gdzie kolorowa pościel dla noworodka. A jak się mały człowiek rozpycha w nocy, to zostaje tylko kolorowa pościel do łóżeczka. Kolorowa pościel do łóżeczka, tak jak i pościel dla noworodka powinny jak najlepiej zastępować czułe i ciepłe ramiona rodziców, którzy przecież też potrzebują spać. Otulacz dla noworodka służy dłużej, bo i w ciągu dnia, w końcu niemowlaki lubią postać. Otulacz dla noworodka to podstawa, w nim czuje się ciepło ze wszystkich stron, dokładnie tak jak w okresie, gdy jego świat był znacznie mniejszy, a otulacz dla noworodka był najwspanialszy, bo był to brzuch jego mamy.

Im dziecko starsze, tym pościel do łóżeczka bardziej wyszukana. Pościel dla noworodka wypełniają postacie uśmiechniętych zwierząt, przyjazne kształty. Czas szybko mija, prędzej czy później, dzieciaki pościel do łóżeczka zaczną wybierać same, zupełnie tak jak swoich ulubionych bohaterów bajek. Wtedy pościel dla noworodka zostanie tylko pamiątką pięknych dni, gdy dzieci tylko chciały się uśmiechnąć i przytulić, a rodzice nie musieli wymuszać buziaków. Otulacz dla noworodka będzie wtedy zadziwiał swoim małym rozmiarem. Rodzic pomyśli jak to możliwe, że ta moja pannica albo chłopak, kiedyś byli tacy mali. Pościel do łóżeczka, też kiedyś będzie za mała, tak samo jak łóżeczko.

Łóżko zastąpi łóżeczko, pościel do łóżeczka zastąpi pościel do łóżka, a o otulaczu dla noworodka już nikt nie będzie myślał, jak tylko o pięknym wspomnieniu pierwszych dni i tygodni małego, dużego człowieka.