Wiele osób w Polsce ma dzieci. Dlatego kiedy kupują dom czy też mieszkanie w dużym mieście zwracają uwagę na okolicę, w której się ono znajduje. Powinna być przed wszystkim bezpieczna. Coraz większą popularnością cieszą się mieszkania na strzeżonych osiedlach. Nikt niepowołany nie może dostać się na ich teren.

Ludzie posiadający rodzinę zwracają uwagę na występowanie w okolicy placów zabaw, parków, terenów zielonych oraz obiektów sportowych. Są to miejsca, w których mogą oni w przyjemny sposób wspólnie spędzić wolny czas. W pobliżu powinny też znajdować się sklepy i markety, w których będzie można bez problemu zrobić codzienne zakupy. Okolica, w której ludzie kupują mieszkanie powinna być też dobrze skomunikowana z centrum. Dlatego istotna jest bliskość przystanków autobusowych czy też tramwajowych, częstotliwość połączeń i czas potrzebny na przemieszczenie się we wskazane miejsce.

Polecamy: przedszkole Kurdwanów (Kraków) – Akademia Muminków

Bardzo ważnym aspektem dla rodzin jest wybór przedszkola. Rodzice często decydują się na wybór najbliższego przedszkola, ponieważ jest to po prostu dla nich wygodne. Innym zależy na wysłaniu dziecka do przedszkola, które ma nietypowe godziny otwarcia lub do przedszkola językowego. Przedszkola w Krakowie oferują dzieciom różne możliwości, opcję nauki języków, zajęcia artystyczne i wiele innych. Każde publiczne przedszkole w Krakowie oferuje możliwość nauki języka angielskiego za dodatkową opłatą. Nie bez znaczenia dla rodziców jest też szkoła do której wyślą dziecko.

Jeżeli w pobliżu mieszkania nie ma renomowanej placówki, to dziecko musi mieć możliwość samodzielnego i sprawnego dojazdu do szkoły, która jest nieco oddalona od miejsca zamieszkania. Wielu rodziców decyduje się też na odwożenie dzieci do szkół. Szczególnie, kiedy uczęszczają one do pierwszych klas szkoły podstawowej i nie są jeszcze samodzielne.