Zdobywanie nowych oraz utrzymywanie obecnych klientów to w dzisiejszych czasach prawdziwe wyzwanie. Niezależnie od branży, firmy prześcigają się w coraz to nowych rozwiązaniach, jak budować długotrwałe relacje z odbiorcami swoich produktów czy usług. To absolutnie zrozumiały mechanizm. Im więcej oferuje się klientowi, tym chętniej on przy nas zostanie.

Jednym z ciekawych rozwiązań, jakie obserwuje się w ostatnich latach jest oferowanie klientom gadżetów czy gratisów podczas dokonywania zakupów. Mogą to być obrandowane długopisy, kalendarze na nowy rok czy krówki reklamowe. To ostatnie rozwiązanie cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem. W końcu któż z nas nie lubi być obdarowany drobną słodkością, którą przekąsić można do porannej kawy? Kiedyś krówki z logo firmy kojarzyły się zazwyczaj z targami branżowymi, albo opakowaniem słodkości w poczekalni u kosmetyczki. Tymczasem krówki z nadrukiem coraz częściej dołączane są do paczek przesyłanych z zamówieniem. Nie ma w tym nic złego. Z pewnością każdy klient uśmiechnie się na widok krówki reklamowej, rozpakowując swoją przesyłkę. Nawet jeśli sam jest na diecie to z pewnością krówki z nadrukiem nie zmarnują się i poczęstuje on kogoś innego. Bardzo często krówki reklamowe spotkać można w przesyłkach od firm kosmetycznych. Dodają one często własnoręcznie napisany liścik a do tego krówki z logo.

Dobrym pomysłem na biznes jest więc założenie firmy, która takie krówki reklamowe produkuje. Nie jest to oczywiście bardzo nowatorski pomysł, ponieważ jest już na rynku kilka takich firm. Zazwyczaj funkcjonują one przez Internet. Wystarczy wejść na stronę producenta, przesłać swoje logo i czekać na projekt. Krówki reklamowe mogą być owinięte w papierek z każdym możliwym motywem, nie muszą być to wyłącznie krówki z logo firmy, ale może to być również hasło reklamowe. Kolejną fajną formą, gdzie doskonale sprawdzą się krówki z nadrukiem, są różne okazje rodzinne. Mogą to być na przykład wesela, śluby, chrzciny. Często organizując taką imprezę człowiek zastanawia się, co przygotować w podziękowaniu dla gości. Upominek nie musi być kosztowny, ale miło byłoby gdyby był spersonalizowany pod konkretne wydarzenie. Tu doskonałym pomysłem będzie właśnie krówki z nadrukiem. Jeśli młoda para decyduje się wręczyć gościom krówki z nadrukiem, może na przykład na projekcie umieścić swoje imiona oraz datę ślubu.

Dziękując gościom za przybycie na chrzest, obok talerzy na odświętnie udekorowanym stole można położyć krówki z nadrukiem imienia dziecka oraz daty chrztu. To miły gest, który z pewnością przypadnie do gustu gościom. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, dlatego firmy produkujące te słodkości poszerzają swoje portfolio nie tylko o krówki z logo firmy czy krówki reklamowe ale również te z dowolnym nadrukiem, które może zamówić osoba prywatna.