Są małe i niepozorne, a jednak potrafią zdziałać naprawdę wiele. Ich sekret kryje się w klasycznym i uniwersalnym smaku, który każdy kojarzy z dzieciństwem, czyli zdecydowanie najprzyjemniejszym okresem w życiu. Cukierki na wesele to coś takiego, co każda para młoda powinna sobie przygotować. A najlepiej w większej ilości! Można je bowiem wykorzystać na tak wiele sposobów, że warto od razu złożyć zamówienie na przynajmniej kilka kilogramów słodyczy. Goście będą nimi zachwyceni – zarówno ci mali, jak i ci duzi.

Wymieniając wszystkie najbardziej uniwersalne słodycze na świecie, na pewno nie wolno zapomnieć o cukierkach. A zwłaszcza krówkach! To istny hit większości Polaków. Niemalże każdy jadał je w dzieciństwie, kiedy to wybór był mocno ograniczony. Dawniej sklepy nie dysponowały tak szerokim asortymentem słodyczy jak dziś, dlatego krówki odgrywały rolę prawdziwego rarytasu, na który pozwalano sobie wyłącznie od czasu do czasu. Oczywiście potem się to zmieniło. Krówki stały się bardziej dostępne, dzięki czemu odgrywały rolę stałego gościa na różnego rodzaju przyjęciach i imprezach. Dziś mnóstwo osób kojarzy je właśnie z tymi miłymi chwilami, dlatego zaproponowanie ich gościom weselnym może okazać się fantastycznym pomysłem. Nietrudno to zresztą zrealizować. Niektóre firmy wręcz wyspecjalizowały się w tworzeniu słodyczy weselnych. Wystarczy spojrzeć na ich oferty, aby zorientować się w tym, że występuje w nich zawsze jeden element – krówki. Są to stosunkowo tanie słodycze, dlatego każda para młoda powinna spokojnie sobie na nie pozwolić. A jak wykorzystać krówki ślubne, by stały się one dodatkiem do weselnego przyjęcia?

Większość imprez weselnych, zwłaszcza tych organizowanych na wsiach, rozpoczyna się wyjściem Panny Młodej z domu – w tym momencie powinna ona rzucić gościom garść słodyczy, które staną się symbolem szczęścia nowożeńców. Krówki sprawdzą się w tej roli doskonale. Goście na pewno chętnie je zbiorą i wsadzą sobie do kieszeni, by mieć coś słodkiego na później. Następnym etapem przyjęcia jest przemarsz do kościoła. Czasami już w trakcie tej drogi para młoda napotyka na tzw. „bramy” (tworzone zwykle przez sąsiadów), a aby móc przez nie przejść, musi przekupić czymś napotkanych znajomych. Dorosłym zwykle wręcza się alkohol, jednak dzieciom trzeba zaproponować coś innego, czyli np. krówki. Ostatni pomysł na wykorzystanie tych słodyczy został odkryty całkiem niedawno, ale już cieszy się sporym zainteresowaniem. Polega on na obsypywaniu pary młodej słodyczami. Stają się one tutaj alternatywą dla pieniędzy.

Krówki weselne to bardzo tani, prosty i skuteczny sposób na urozmaicenie uroczystości ślubnej. Każda para młoda bez trudu znajdzie dla nich dobre zastosowanie, a nawet jeśli sama niczego ciekawego nie wymyśli, zawsze może zwrócić się o pomoc do Internautów. Takie cukiereczki będą też świetnym uzupełnieniem podarunków dla gości. Warto wręczyć im taką niewielką pamiątkę. Dzięki temu każda zaproszona osoba będzie miło wspominać tę konkretną uroczystość.