W życiu większości z nas przyjdzie lub przyszedł taki moment, który na zawsze wszystko zmienił lub zmieni.To wydarzenia jakim jest wesele i ślub. Podczas ceremonii zostajemy mężem lub żoną nieważne czy bierzemy ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego czy w kościele, przysięgając przed Bogiem miłość do ukochanej osoby, aż po grób. Przygotowanie i zorganizowanie takiej ceremonii to nie lada wyczyn, dlatego coraz więcej par decyduje się pozostawić kwestie takie jak wybór dj, menu, wystrój sali specjalistom takim jak doradcy ślubni. Są jednak sprawy, w których nie są oni w stanie nam pomóc. Mogą co najwyżej udzielić porady. Na przykład jeżeli chodzi o wybór garnituru czy sukni ślubnej najważniejszą decyzję związaną z takimi sprawami podejmują sami nowożeńcy.

Pan Młody niestety nie ma zbyt wielu możliwości. Najczęściej przyszli mężowie decydują się na garnitury, rzadko wybierają smokingi. Takie ubrania wizytowe zazwyczaj mają stonowane kolory granatowy lub czarny. Niektórzy Panowie Młodzi chcąc nieco odejść od stereotypów decydują się na rzeczy w odcieniach szarości, bieli lub brązu. Najważniejszym aspektem stylizacji przyszłego męża powinno być dopasowanie do partnerki, bo przecież małżonkowie po ślubie mają stanowić jedność to wypadałoby aby na weselu ich ubrania były dopasowane do siebie. Biała koszula to wybór prawie wszystkich mężczyzn. Taki kolor świetnie pasuje do ciemnej marynarki i spodni. Oprócz koszuli wypada także brać krawat lub muszę. Ich kolory zazwyczaj są jednolite i dopasowane do koloru kwiatów wybranki serca lub do samego garnituru. Wystarczy dodać jeszcze szykowne spinki, pasek i wygodne buty i kreacja Pana Młodego gotowa.

Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety, która spośród siedmiu miliardów ludzi na ziemi postanawia wyjść za tego jedynego, który skradł jej serce. W takiej sytuacji Panna Młoda chce oczarować się tylko męża, ale i gości. , które możemy znaleźć w salonie sukien ślubnych, w sklepach internetowych a nawet w sieciówkach pomogą kobiecie zachwycić wszystkich. Wybór koloru, kroju, długości sukienek jest tak olbrzymi, że nawet najbardziej wymagająca Panna Młoda znajdzie coś dla siebie. Najczęściej wybieranym kolorem zarówno sukni jak i dodatków jest kolor biały, czasami w połączeniu z ecru lub beżem. Taka już tradycja, że Panna Młoda powinna wystąpić w białej kreacji. Z suknią ślubną oraz z samym ślubem związanych jest wiele przesądów. Jeden z nich głosi, że pod żadnym pozorem nie wolno Panu Młodemu zobaczyć przyszłej żony w sukni ślubnej. Podobno to przynosi pecha. Oprócz samej sukni ważne są także dodatki. Niezbędny i wciąż często wybierany jest welon czasami wianek. Fryzura oraz biżuteria stanowią dopełnienie całego stroju. Ważne, aby biżuteria dobrana była także pod względem koloru obrączki i sukienki. Makijaż dodaje Panna Młodym urody i postanawia im poczuć się wyjątkowo i pięknie. Zarówno fryzurę, makijaż jak i samą sukienkę należałoby połączyć jeszcze przed samą ceremonią. W tym celu wykonuje się próbne fryzury i makijaże, aby zobaczyć jak całość będzie się prezentować. Warto zadbać także o wygodne buty, które pozwolą szaleć pannie młodej do rana bez obaw o odciski czy obtarcia.

Dzień taki jak ślub to przede wszystkim święto małżonków. Powinni oni zadbać o to, aby oprócz gości to oni sami czuli się dobrze na przyjęciu. Para Młoda powinna dobierać strój oraz dodatki tak, aby czuli się oni swobodnie. To ich wyjątkowy dzień, w którym z pewnością będą wyglądać cudownie dzięki między innymi dokładnie dopasowanym strojom.