Ślubny wizerunek musi być dopracowany. Takie są oczekiwania zarówno samych par młodych, jak też gości, którzy biorą udział w przyjęciu weselnym. Trzeba przemyśleć sporo elementów, podjąć mnóstwo decyzji, by w tym wyjątkowym dniu prezentować się nienagannie. Od czego zacząć? Kto może w tym pomóc? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla kobiet, które czują się zagubione przed planowanym ślubem.

Kto pomoże w wyborze sukni ślubnej?

Suknie ślubne (2024) to kreacje, które są wyjątkowo piękne. Wiele cudownych modeli można zobaczyć między innymi na stronie Annakara.com. Niestety wybór sukienki ślubnej to wcale niełatwe zadanie. Kobiety często mają w głowie wizję tego, jak chcą się prezentować na swoim ślubie, jednak poszukiwania idealnej kreacji w rzeczywistości to już inna bajka. Jak się w tym wszystkim nie zagubić? Po pierwsze warto skorzystać z pomocy osób, które pracują w salonach mody ślubnej. Dlaczego? To profesjonaliści, którzy znają mnóstwo modeli sukienek i wiedzą, jak dopasować je do figury. Patrzą na sylwetkę kobiety fachowym okiem, oceniając, które atuty figury można podkreślić za pomocą kreacji. Panie często miewają problem z łaskawym spojrzeniem na swoje ciało. Konsultantki ślubnej w salonach dostrzegają najmocniejsze strony sylwetki, dobierając sukienkę tak, by figura prezentowała się w niej wspaniale.

Wsparcie ze strony wedding plannera

Wedding planner to profesjonalista, a częściej profesjonalistka, która wspiera w procesie przygotowań ślubnych. Można zlecić takiej osobie różny zakres działań. Czasami może on dotyczyć tylko i wyłącznie pomocy w stworzeniu ślubnego wizerunku. W końcu na rynku jest tak duży wybór pięknych sukienek, że można się w tym wszystkim zagubić. Zadaniem wedding plannerki może być na przykład przygotowanie tak zwanego mood boardu z inspiracjami na ślubny wizerunek, a także linkami do stron i sklepów internetowych, czy katalogów mody ślubnej. Dzięki temu przyszła panna młoda będzie miała miała dużo prostszy wybór.

Inspiracje z prasy, internetu i katalogów mody ślubnej

W tworzeniu wspaniałego ślubnego wizerunku pomocne mogą być również materiały wizualne, dostępne na przykład na stronach internetowych, w czasopismach czy wreszcie w katalogach mody ślubnej. To właśnie tam można zobaczyć przepięknie zrealizowane sesje zdjęciowe, na których zostały uwiecznione sukienki z najnowszych kolekcji. Prezentujące je kobiety mają wspaniałe fryzury i makijaże. Można się zainspirować i znaleźć coś dla siebie. To też sposób na dostrzeżenie ciekawych form wiązanek ślubnych, które przecież zmieniają się tak samo, jak zmienia się moda. Po co to wszystko? Po to, aby w tym wyjątkowym dniu we własnym życiu czuć się, jak milion dolarów. Takie wspomnienia pozostają na całe życie. I chociaż po latach często ma się wrażenie, że swój ślubny wizerunek zmieniłoby się praktycznie w stu procentach, na ślubie dobrze jest po prostu czuć się wspaniale we własnej skórze. Warto dołożyć wszelkich starań, aby właśnie tak było. Odrobina wsparcia i to nie jest aż tak trudne.