Pojawienie się noworodka, to ogromna rewolucja dla całej rodziny. Młodzi rodzice muszą nie tylko całkowicie przeorganizować swoje życie, ale także skompletować całą wyprawkę. Na rynku znajdziemy wiele różnych gadżetów, które przynajmniej w teorii mają znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Dzisiaj pod lupę weźmiemy kokon niemowlęcy.

Spokojny sen malucha

Kokon niemowlęcy na pierwszy rzut oka wygląda dość niepozornie. Jednak pomoże on w wielu codziennych sytuacjach. Stanowi on doskonałe zabezpieczenie dla naszego dziecka, gdy chcemy je położyć do spania na łóżku rodziców lub w podróży. W takim przypadku odpada nam konieczność zabierania ze sobą łóżeczka turystycznego. Wystarczy miękka i kolorowa pościel dziecięca i możemy wspólnie układać się do snu. Takie rozwiązanie sprawdzi się od pierwszych dni życia aż do czasu kiedy maluch skończy mniej więcej pół roku. Po tym czasie kokon może stać się po prostu za mały.

Wybór kokonu dla niemowlaka

Kokon niemowlęcy znacznie ułatwi tak prozaiczną czynność, jaką jest przewijanie. Okalające go boki są dość sztywne a zatem dziecko nie będzie się przekręcać tak łatwo. Dzięki temu przewijanie stanie się zdecydowanie szybsze, zwłaszcza jeśli młodzi rodzice nie mają zbyt dużej wprawy w tym względzie. Kokon to takie mini schronienie dla naszego dziecka. Możemy go zabierać zawsze ze sobą. Na przykład na świeże powietrze czy do znajomych. Maluch będzie zawsze czuł się w nim bezpiecznie ponieważ będą go otaczać znajome przedmioty i zapachy. W kokonie dziecko jest bezpieczne, mama może na chwilę się oddalić. Poczytać gazetę czy napić się w spokoju kawy…

Podsumowując kokon dla niemowlaka to gadżet, który powinien znaleźć się w każdym domu. Znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie w wielu sytuacjach. Dodatkowo doskonale się prezentuje. Kokony są dostępne w wieku kolorach i wzorach. Wybierając kokon dla naszego dziecka zadbajmy, aby był on solidnie wykonany i posiadał wszystkie konieczne atesty.