Główne atuty, jakimi wyróżnia się kostka brukowa to wytrzymałość i duże walory estetyczne. Z tego względu materiał ten bardzo często znajduje zastosowanie przy wykańczaniu różnego rodzaju nawierzchni. W przestrzeni publicznej wykorzystuje się go na przykład do budowy chodników, parkingów, czy deptaków, natomiast w przypadku posesji prywatnych znakomicie sprawdza się do utwardzania terenu wokół domu.

Używając kostki o różnorodnej kolorystyce, można uzyskać rozmaite figury geometryczne, które w rezultacie tworzą ciekawe aranżacje wizualne. Z kolei jednorodne zabarwienie materiału umożliwia wydzielenie takich stref, jak miejsca parkingowe, czy podjazdy chodnikowe. Układanie kostki brukowej to bez wątpienia zadanie dla profesjonalistów (polecam firmę MK BRUK z Krakowa). Poza jej prawidłowym rozmieszczeniem na powierzchni istotne jest również odpowiednie zaprojektowanie systemu odpływu wody deszczowej i skierowanie jej we właściwe miejsce. Ku temu potrzebne jest niezbędne doświadczenie i specjalistyczny sprzęt znajdujący się w dyspozycji firm dla których brukarstwo stanowi główną dziedzinę wykonywanej działalności gospodarczej. Profesjonalny wykonawca powinien zaproponować klientowi kompleksową ofertę, na którą składa się m.in. przygotowanie indywidualnego projektu wraz z dokładną wyceną usługi, transport zakupionego materiału na miejsce robót, wykonanie poszczególnych etapów prac brukarskich i uporządkowanie terenu po ich przeprowadzeniu

A także udzielić klientowi porad dotyczących metod czyszczenia oraz konserwacji kostki brukowej, aby mogła ona jak najdłużej zachować swój pierwotny wygląd. Dobry fachowiec winien ponadto zalecić swojemu zleceniodawcy impregnację kostki specjalnym środkiem na bazie żywicy. Doświadczona firma postępuje zawsze w sposób elastyczny, dostosowując swoją ofertę do zindywidualizowanych potrzeb klienta.