Jeszcze nie tak dawno temu na każdym ślubie obowiązkowo musiał być zatrudniony kamerzysta i fotograf ślubny, którzy to mieli za zadanie upamiętnić tą, jakże wielką uroczystość. Dzisiaj młodzi, powoli, ale i coraz odważniej, odchodzą od tego zwyczaju. Nadal zależy im na pamiątce z tego ważnego dla nich dnia, jednak starają się też zwracać większą uwagę na koszty, jakie będą musieli ponieść, dlatego zamiast płacić komuś obcemu, decydują się na wynajem sprzętu filmowego, udają się w tym celu do miejsca jakim jest wypożyczalnia kamer i ktoś z ich bliskich dba o nagrywanie.

Oczywiście sprzęt filmowy dostępny w niemal wszystkich wypożyczalniach, jaki wynajmują młodzi, jest w pełni profesjonalny i pozwala on na bardzo dobre nagrania. Wiadomo i nie ma co się oszukiwać, nikt nie zastąpi zawodowego kamerzysty, jednak często małżonkowie wolą mieć ujęcia amatorskie, kosztem sporej sumy pieniędzy, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć chociażby na podróż poślubną.

Godzą się przykładowo na filmowanie dronem uroczystości, a resztę dogrywają za pośrednictwem swoich przyjaciół czy rodziny, kamerą wziętą na wynajem wypożyczalni. W Krakowie może to być na przykład Wypożyczalnia Kamer RentGrandFox Kraków. Taka pamiątka zawsze pozostanie i będzie w jakimś stopniu bardziej oryginalna i naturalna. Pozostaną również finanse.

O ile sam film ze ślubu jest wyjątkowy, to trzeba sobie zadać jedno, zasadnicze pytanie: jak często będziemy w przyszłości taki film oglądać i czy warto było za niego tyle zapłacić? No właśnie, czy nie lepiej postawić na wynajem sprzętu filmowego i dzięki płynącym z tego oszczędnościom wyjechać gdzieś tylko we dwoje? Nacieszyć się swoim towarzystwem w uroczej scenerii, a może przeznaczyć te pieniądze na jeszcze coś innego? Na przykład dodać do pieniędzy na mieszkanie, bądź nowy samochód?