Wybór zlewu do kuchni czasami urasta do rangi wyzwania. Rynek obfituje w różnorodne wykonania, które są odmienne nie tylko pod względem cenowym. Jaki zlew do kuchni kupić, by był estetyczny, praktyczny i łatwy do utrzymania w czystości? Do wyboru mamy zlewy stalowe oraz granitowe. Jedne i drugie mają swoje zalety oraz wady.

Jaki zlew do kuchni – propozycja ze stali

Stalowe zlewy są chętnie stosowane, choć pod względem dopasowania do aranżacji kuchennej nie dają tyle możliwości, co granitowe. Są po prostu… stalowe. Szarość, która nie każdemu musi odpowiadać. Nadrabiają za to kształtami, rozmiarami i okazją, by wybrać zlew jedno- bądź dwukomorowy. Tutaj nieco więcej możemy zdziałać ciekawą baterią, by całość wpisywała się w kuchnię o konkretnym wystroju.

Stalowe zlewy są niedrogie i stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Nie oznacza to, że barwiące wino czy herbatę można pozostawiać do woli, ale doczyszczenie z takich zabrudzeń i to przy pomocy standardowych środków czyszczących, nie jest wielkim wyzwaniem. Mamy zatem przed sobą propozycję dość uniwersalną, także pod względem możliwości dopasowania do wystroju kuchni.

Jaki zlew do kuchni nowoczesnej i kolorowej? Propozycje z granitu

Granitowe zlewy prezentują się bardzo oryginalnie. Poza tym są trwałe, odporne na uszkodzenia, dość masywne, ale bez problemu odpowiadające dowolnemu klimatowi kuchennemu. Do wyboru mamy granitowe zlewy w barwie beżów, czerni czy szarości. Sprawiają wrażenie eleganckich i luksusowych, choć w tradycyjnych kuchniach także z powodzeniem mogą zagościć.

Są równie uniwersalne, co stalowe wykonania, jeśli pod uwagę brać możliwość montażu baterii kuchennych i wyboru liczby komór, a także dodatkowych funkcjonalności. Minusem są zdecydowanie wyższe ceny, drogie części zamienne, gdy zachodzi potrzeba naprawy oraz trudność utrzymania w czystości.

Wszelkiego rodzaju produkty, które barwią, wymagają, by zlew został od razu dokładnie wyczyszczony. Inaczej trzeba się zmagać z zabrudzeniami, którym w późniejszym czasie nie poddaje się żaden środek. Ponadto nawet do codziennego czyszczenia, zaleca się stosowanie specjalnych past, których ceny niestety nie należą do najniższych.

Wybór ostateczny

Finalnie musimy zadecydować o tym, na czym zależy nam najbardziej. Na estetyce i luksusowym wyglądzie, czy też może na praktycznym i uniwersalnym zlewie, który łatwo się doczyści? Pod uwagę weźmiemy także swoje finanse. Uwzględnimy dostępne miejsce w kuchni, by określić kształt, rozmiar i liczbę komór oraz ewentualne dodatkowe funkcjonalności. Zatem jaki zlew do kuchni sprawdzi się najlepiej? Ten, który po prostu spełnia nasze oczekiwania. Zadowala portfel i własne gusta.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge