Od czego rozpocząć przygotowania na narodziny dziecka? – Niezbędnych będzie kilka zmian w wystroju i organizacji mieszkania oraz skompletowanie kilku rzeczy. Wyprawka dla niemowląt powinna uwzględniać zarówno ubranka oraz środki do pielęgnacji dziecka, jak i przeznaczone dla niego meble i akcesoria ułatwiające opiekę nad maluszkiem.

Wyprawka dla niemowląt nie zawsze musi wyglądać tak samo. Będzie się różniła w zależności od tego, jakie oczekiwania mają rodzice oraz od tego, czego wymaga dziecko. Część opiekunów może zdecydować, że niezastąpionym dla niego meblem będzie kołyska, jednak zdecydowania większość wybierze łóżeczko. Niektórzy będą uważać, że najlepszym wyborem jest wózek wielofunkcyjny, inni, że najlepszą opcją pozostaje wózek głęboki, który później można zamienić na kompaktową spacerówkę. Trudno spierać się o indywidualne przekonania, które najczęściej podyktowane są potrzebą konkretnych osób. Można jednak przygotować ogólną listę przedmiotów, które wyprawka dla niemowląt powinna uwzględniać.

Wyprawka dla niemowląt – akcesoria do domu

Przygotowanie mieszkania na narodziny dziecka można zacząć od prac remontowych. Te warto przeprowadzić przynajmniej kilka tygodni przed narodzinami dziecka. Pamiętajmy, że organizm niemowlęcia jest bardzo delikatny, a nawet najdelikatniejsza chemia budowlana i materiały wykończeniowe mogą wydzielać zapach, który mógłby zaszkodzić dziecku.

Kiedy prace remontowe zostaną już zakończone, można przystąpić do kompletowania niezbędnych przedmiotów. Wyprawka dla niemowląt powinna uwzględniać przede wszystkim łóżeczko lub zamiast niego kołyskę. Szeroki wybór różnych modeli łóżeczek pozwala wybrać takie, które będzie można przysunąć do łóżka rodziców, łóżeczko z szufladkami do przechowywania, wyjmowanymi szczebelkami, trzema poziomami ułożenia materaca, efektownymi zdobieniami itp.

Inne przedmioty, w które musimy zaopatrzyć maluszka to: wanienka, przewijak, wózek. Wanienka może przybierać różne formy. W najpopularniejszej wersji występują zwykłe wanienki bez stelaża. Można też znaleźć modele z szeregiem udogodnień. Ich cena jest bardzo zróżnicowana. Różne są też przewijaki. Wielu rodziców decyduje się na takie, które można zamocować na łóżeczku, ale są też przewijaki mocowane na meblach, na przykład na komodzie.

Podróżowanie z dzieckiem

Szeroki wybór wózków pozwala rodzicom zakupić model dopasowany do oczekiwań. Wózek głęboki, głęboko-spacerowy, z pompowanymi kołami, z przekładaną rączką – możliwości jest naprawdę wiele, a producenci wózków prześcigają się w nowych pomysłach, które mają zapewnić wygodę i bezpieczeństwo dziecku oraz rodzicom.

Do transportu maluszka samochodem z pewnością będzie potrzebny fotelik samochodowy. Dokonując jego wyboru, bierzemy pod uwagę wiek i wagę dziecka. Foteliki dla najmłodszych – podobnie jak wózki – są bardzo zróżnicowane. Najważniejszym kryterium przy ich wyborze powinno bezpieczeństwo dziecka. Dlatego zwracamy uwagę na przyznane atesty oraz obowiązujące normy.

Inne przedmioty dla maluszka

Wyprawka dla niemowląt powinna uwzględniać ubranka w odpowiednim rozmiarze. Dla noworodków wybieramy zazwyczaj body, śpioszki i kaftaniki w rozmiarze 56. Nie warto kupować ich zbyt wiele, bo berbeć szybko z nich wyrośnie i trzeba je będzie wymienić na rozmiar 62. Jeśli jednak dziecko urodzi się duże, może się zdarzyć, że rodzice od razu będą używali większego rozmiaru.

Poza ubrankami dziecku będą potrzebne: pieluszki tetrowe, dwa kocyki (jeden cieplejszy, drugi cieńszy), pieluszki jednorazowe w odpowiednim rozmiarze, nawilżane chusteczki, maść przeciw odparzeniom oraz płyn do kąpieli lub mydło przeznaczone dla najmłodszych dzieci.

Wyprawka dla niemowląt może uwzględniać szereg dodatkowych akcesoriów. Ich dobór zależy od indywidualnych potrzeb każdej rodziny.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge