Soki przyrządzane w domu są o wiele smaczniejsze od tych, które kupujemy w sklepach. Trudno liczyć na tak szeroką paletę smaków, jak wybierając pośród gotowych napojów, jednak coraz częściej mamy dostęp nawet do egzotycznych gatunków, dzięki czemu urozmaicamy swój jadłospis. Tylko teoretycznie szybciej i taniej jest kupić sok niż go zrobić. W praktyce soki uzyskiwane chociażby z pomocą wyciskarki, to inwestycja w zdrowie, zdecydowanie lepsze walory smakowe i możliwość wyboru ulubionych produktów.

Wyciskanie z pomocą wyciskarki

Wyciskarki to urządzenia, które bazują na wolnoobrotowym mechanizmie. Tutaj owoce i warzywa są niemalże miażdżone, przez co do szklanki soku trafia najwięcej wartości odżywczych. Soki nie są klarowne, raczej gęste i przypominające koktajle, ale jako jedyne zachowują tak ważne enzymy. Tych samych efektów nie jesteśmy w stanie uzyskać z żadnym innym urządzeniem.

Popularność zdrowego trybu życia, wzrastająca motywacja, by zdrowo się odżywiać i w naturalny sposób dbać o swoje ciało, przyczynia się do szerokiej dostępności urządzenia, jakie stanowi wyciskarka do owoców i warzyw. Można liczyć na coraz bardziej atrakcyjne ceny, a przede wszystkim funkcjonalne urządzenie, które poradzi sobie z dowolnymi warzywami i owocami.

Konstrukcje wyciskarek pozwalają przyrządzić sok z dużych i twardych produktów, ale także tych najlżejszych i niewielkich. Możemy zastosować ulubione owoce jagodowe lub zrobić zielony koktajl z liści pokrzywy, szpinaku, jarmużu, a do tego z dodatkiem kiełków.

Funkcje dodatkowe i więcej możliwości

W zależności od wybranych konstrukcji, poza podstawową funkcją wyciskania soków, możemy liczyć na opcje dodatkowe. Niektóre urządzenia pozwalają przyrządzić smoothie, a nawet lody! Poza owocami czy warzywami, do wyciskarki wrzucimy wybrane orzechy i uzyskamy mleko roślinne. To idealna opcja dla osób, które mają uczulenie na białka mleka krowiego, a nie chcą całkowicie rezygnować z grupy produktów nabiałowych. Mleka roślinne stają się dla nich najlepszą alternatywą, a przyrządzenie ich w domu jest znacznie tańsze niż zakup gotowego produktu.

Konstrukcje poziome i pionowe

Wyciskarki stają się urządzeniami coraz ciekawszymi. Nie dość, że oferują możliwość nie tylko przyrządzania soków, to do tego są wykonane w sposób bardzo estetyczny. Stają się eleganckim uzupełnieniem każdej kuchni. Nie musimy nawet przejmować się tym, że nasza kuchnia jest niewielką, bo poza standardowymi poziomymi konstrukcjami, na rynku zagościły wyciskarki pionowe.

Możemy z powodzeniem zainwestować w urządzenie, dzięki któremu pokochamy domowe przyrządzanie soków. Odstawimy wszelkiego rodzaju suplementy i preparaty witaminowe czy też mające wspomóc leczenie rozmaitych schorzeń, bo jedna szklanka soku z wyciskarki dostarczy nam mnóstwa cennych wartości. Ponadto w naszej kuchni zagości urządzenie, które będzie świetnie się prezentować i dopasujemy je nawet kolorystycznie do przyjętej aranżacji.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge