Profesjonalny makijaż wydobywa naturalne, kobiece piękno i poprawia nastrój. To schemat, który powtarza się u większości kobiet. Do wykonania takiego makijażu potrzebne są odpowiednie narzędzia. Nie chodzi tu wyłącznie o dobrej jakości kosmetyki, ale również odpowiednio dobrane pędzle, które służą do ich nakładania.

Szeroki wybór pędzli do makijażu jest jak broń obosieczna. Z jednej strony umożliwia wykonanie perfekcyjnego makijażu, z drugiej, jeśli pędzle dostaną się w ręce osoby, która nie zna ich dokładnego zastosowania, może powodować zakłopotanie. Czas przyjrzeć im się bliżej i dowiedzieć się, do czego mogą służyć. Właściwe użycie pędzli w połączeniu z dobrej jakości kosmetykami może dać bardzo zadowalające efekty.

Istnieje wiele rodzajów pędzli. Część z nich służy do makijażu twarzy, inne do ust, a jeszcze inne to pędzle do makijażu oczu.

Pędzle do twarzy

Pędzle do podkładu

Wiele pań nakłada podkład opuszkami palców, lecz zdecydowanie lepszy efekt można uzyskać, robiąc to przy pomocy pędzla. Dzięki temu podkład ładnie stapia się ze skórą i dobrze kryje linię włosów. Taki pędzel wykonany jest ze sztucznego włosia i może mieć różne kształty. Pędzel okrągły doskonale sprawdza się do podkładów kryjących, kwadratowym dobrze jest nanosić podkład wokół ust, a skośnym w okolicach nosa i oczu.

Pędzle do pudru

Doskonałe wykończenie makijażu przy użyciu sypkiego pudru można uzyskać dzięki pędzlom do pudru. Charakteryzuje je naturalne, miękkie i gęste włosie. Pędzle są płaskie, rozłożyste i stosunkowo duże. Takie pędzle świetnie sprawdzają się do aplikacji transparentnych pudrów. Często stosowane są również do nakładania kosmetyków rozświetlających.

Pędzle do różu

Pędzel do różu różni się od tego, którego używamy do pudru. Przede wszystkim jest od niego mniejszy, a do tego może być lekko zaokrąglony lub ukośnie ścięty. Powinien być delikatny i wykonany z naturalnego włosia. Dzięki temu możemy precyzyjnie nałożyć róż, nie podrażniając przy tym skóry. Pędzle do różu często stosowane są też do aplikacji rozświetlacza lub bronzera.

Pędzle do makijażu oczu

Szczoteczka do brwi i rzęs

W damskiej kosmetyczce zdecydowanie nie powinno jej zabraknąć. Doskonale sprawdza się do rozdzielania rzęs po nałożeniu tuszu oraz wyczesuje brwi, nadając im ostateczny kształt. Z kolei pędzel do brwi pozwala na ich wypełnienie, dzięki czemu wyglądają bardziej efektownie. Pędzel do brwi wykonany jest zwykle ze zbitego, naturalnego lub syntetycznego włosia.

Pędzel do cieni do powiek

Perfekcyjny makijaż oczu wymaga użycia przynajmniej dwóch rodzajów pędzli. Jeden nieco szerszy posłuży do aplikacji cieni na powiekę, drugi, węższy do konturowania. Pędzle do powiek wykonuje się z naturalnego, rzadkiego włosia. Najlepsze będą te, które powstały z włosia sobola lub kozy. W zależności od kolorystyki stosowanych cieni konieczne może być zaopatrzenie się w większą ilość pędzli. Przynajmniej po jednym zestawie do cieni o barwach jasnych i jednym do tych o barwach ciemnych.

Pędzel do blendowania

Inaczej mówiąc, jest to pędzel do rozcierania cieni. Może być bardziej zbity, miękki albo mieć końcówkę z gąbki. Jeżeli jest to pędzel z włosiem, to z pewnością będzie naturalne. Taki pędzel pozwala uzyskać płynne przejścia pomiędzy cieniami o różnych odcieniach oraz efektu smoky eyes.

Pędzle do ust

Pędzelek do ust powinien być cienki i sztywny. Przedłuża trwałość nałożonego na usta błyszczyku lub pomadki. Pozwala na efektywne naniesienie pigmentu i dobrze sprawdza się do obrysowywania konturu ust. Pozwala też łączyć dwa odcienie szminki.

Jak widzisz, jest bardzo wiele rodzajów pędzli stosowanych do makijażu. Większość z nich to codzienne narzędzia pracy profesjonalnych wizażystów. Z ich pomocą można stworzyć swoje własne, domowe studio wizażu.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge