Woda w basenie to nie tylko skojarzenie z mocnym zapachem chloru, który swego czasu nam przeszkadzał. To przede wszystkim korzyści dla ciała i umysłu. Czas na odprężenie, regenerację, aktywność fizyczną, jaką może podejmować praktycznie każdy. W jaki sposób pływanie, aerobik, zumba bądź jakiekolwiek inne zajęcia na basenie, są w stanie wpłynąć na nasz organizm?

Woda w basenie – zbawienny wpływ pływania

Pływanie to jeden z tych rodzajów aktywności fizycznej, na który może sobie pozwolić niemalże każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych czy związanych ze schorzeniami. Nawet osoby z nadwagą bądź otyłe, z problemami po stronie układu krążenia, zmianami w aparacie ruchu, mogą korzystać z tej formy wysiłku fizycznego. Woda w basenie stawia opór, dzięki czemu ciało ćwiczy i się wzmacnia, ale jednocześnie obciążenie, chociażby stawów, jest znacznie mniejsze. W przypadku nadmiaru kilogramów to jedyny taki sport, który nie powoduje dodatkowych obciążeń.

Podczas pływania jesteśmy w stanie zregenerować się i zrelaksować. Mijają stres i nerwy zebrane podczas całego dnia pracy i zmagań z obowiązkami. Aktywność fizyczna nawet w takim stopniu sprawia, że w organizmie zaczynają płynąć endorfiny. Gdy poprawia się samopoczucie psychiczne, szybko zaczyna to odczuwać organizm.

Fizyczne działanie to także poprawa kondycji, wzmocnienie kręgosłupa, jak i wyregulowana praca układu krążenia. Nawet niewielki wysiłek fizyczny jest w stanie korzystnie wpłynąć na poszczególne układy ludzkiego organizmu, a brak dodatkowego obciążenia sprzyja zdrowiu.

Skuteczna walka z cellulitem i nie tylko

Tak zwana „skórka pomarańczowa” jest problemem uporczywym, choć „tylko” natury estetycznej. Potrafi kobietom przysporzyć niemało kompleksów. Co gorsza, na jej pojawianie się nie ma wpływu w aż tak dużym stopniu masa ciała. Z cellulitem zmagają się panie chude, szczupłe, jak i mające nieco nadprogramowych kilogramów. Do walki z tym wrogiem stają różnorodne produkty kosmetyczne oraz suplementy diety. Niestety bardzo często ze skutkiem mizernym, a nawet rzadkim. I tu pojawia się woda w basenie, która jest w stanie zdziałać o wiele więcej.

Pływanie sprawia, że skóra się ujędrnia i wygładza. Nie tyle za sprawą samej wody, co pobudzonego układu krążenia oraz zmianach zachodzących w tkance limfatycznej. Ponadto ciało, które powoli zaczyna tracić na zbędnych kilogramach i nadmiarze tkanki tłuszczowej, po prostu lepiej wygląda, a cellulit staje się mniej widoczny.

Skoro można liczyć na takie efekty w obrębie skóry, to z tego rodzaju aktywności fizycznej skorzysta także nasza cera. Na twarzy najbardziej widoczne są oznaki zmęczenia, niewyspania, braku energii, chorób. Gdy poprawia się krążenie, ale i odczuwane jest lepsze samopoczucie psychiczne, mamy więcej energii do działania, twarz zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. O wiele korzystniej!

Woda w basenie – nie chlorowana, lecz ozonowana

Nie da się ukryć, że chlorowana woda w basenie nie pachnie zbyt przyjemnie, wpływa niekorzystnie na nasze akcesoria kąpielowe i może wysuszać skórę. Dziś jednak mamy możliwość pływania w basenach z wodą ozonowaną, dzięki czemu minimalizujemy ryzyka, które wiążą się z korzystaniem z wody chlorowanej.

Z dostępem do basenów nie ma dziś problemu, a w okresie wakacyjnym, pływać możemy nie tylko w zamkniętych obiektach. Pokuśmy się o chwile relaksu, wypoczynek czy aktywność fizyczną w formie pływania. Woda w basenie stosunkowo szybko sprawi, tak bezpośrednio, jak i pośrednio, że zyska na tym nasze ciało, ale i umysł.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge