Kuchnia, która jest funkcjonalna i uporządkowana sprawia, że gotowanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Wieszaki kuchenne pozwalają poradzić sobie z ogarnięciem nawet małej kuchni. Dzięki nim wszystko jest pod ręką, wyeksponowane zostają tylko i wyłącznie te akcesoria kuchenne, których używamy najczęściej. Ponadto, z wieszakami można ozdobić wnętrze i nadać mu nowego życia. Na jakie wieszaki, stojaki i tym podobne elementy warto postawić?

Wieszaki kuchenne na sztućce i akcesoria do gotowania

Zacznijmy od wieszaka, czy też stojaka na kubki i filiżanki. To akcesorium przydaje się zarówno w małych, jak i dużych kuchniach. Co więcej, można postawić na komplet identycznych filiżanek lub kubeczków, nawet ze spodeczkami. Tego typu kompozycja przyciąga uwagę, staje się dekoracją w kuchni, a my odzyskujemy miejsce w szafkach. Ponadto nie musimy już szukać kolejnego naczynia na herbatę czy kawę dla gości, pośród całej gamy kieliszków, dzbanków i spodeczków. Kubki już zawsze pozostają uporządkowane, zajmując niewiele miejscach na blatach roboczych.

Wieszaki kuchenne na noże bądź artykuły użytkowane podczas gotowania, sprawdzają się wprost idealnie. Wystarczy zadbać o kawałek wolnego miejsca na ścianie. Wieszaki kuchenne mogą być pojedyncze, mocowane na samoprzylepnej taśmie bądź mające postać długich szyn, na których zawiesza się wybrane akcesoria. Z pojedynczymi wieszaczkami mamy nieco więcej możliwości, jeśli chcemy w sposób fantazyjny – np. na różnych wysokościach, powiesić dane elementy kuchenne. Z kolei szyna jest mocowana na stałe, więc okazuje się być rozwiązaniem trwalszym, a przy tym wysoce estetycznym.

Ręcznik papierowy i folia zawsze pod ręką

Wieszaki kuchenne pozwolą nam również na wygodę podczas gotowania czy pieczenia. Gdy mamy ręce ubrudzone podczas przygotowywania dań różnego rodzaju, poszukiwania ręcznika papierowego, folii spożywczej czy papieru do pieczenia, kończą się brudzeniem szafek, szuflad i opakowań. Dzięki zastosowaniu wieszaków takie akcesoria do gotowania i pieczenia są pod ręką. Wystarczy „oderwać” kawałek papieru czy folii i już można działać!

Dla miłośników DIY

Właściciele kuchennych wnętrz, którzy kochają oryginalne aranżacje i pragną indywidualnego wystroju, mogą samodzielnie stworzyć wieszaki kuchenne. Bądź też skorzystać z tych, które są dostępne na rynku, ale wykorzystując je w zupełnie inny sposób. Trochę zabawy, garść kreatywnych pomysłów i do dzieła!

Zachowanie ergonomii w kuchni i oszczędność miejsca to dwa elementy, które są niezwykle ważne. Nie ma znaczenia, czy dysponujemy niewielką kuchnią, czy przestronną jadalnią. A choć wieszaki kuchenne swoim wykonaniem i rozmiarami, same w sobie niekoniecznie stanowią ozdobę, to odpowiednio umocowane, dopełniają dowolnej aranżacji serca domu.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge