Sposób przyrządzania drinków, ale i ich serwowania, ma ogromne znaczenie. Na rynku znajdujemy sporo rozmaitych akcesoriów, dzięki którym można pozwolić sobie na pyszne drinki, wyjątkowy alkohol i elegancki sposób podania, ale bez wychodzenia z domu. W naszych barkach goszczą korkociągi, otwieracze do butelek, a także szklanki na drinki i karafki. A gdyby tak zafundować sobie wiaderko do lodu?

Schłodzony alkohol smakuje najlepiej

Szampan, wódka czy drinki, najlepiej smakują w odpowiedniej temperaturze. A taką na pewno nie jest temperatura pokojowa. To dlatego do naszych szklanek i kieliszków wrzucamy kostki lodu. Sprawiają, że drink, koktajl i kolorowe trunki, smakują najlepiej. Wydobywa się z nich pełnia walorów nie tylko smakowych, ale i zapachowych. Możemy postawić na specjalne foremki do kostek lodu, jednak nie położymy ich na stole przystrojonym z myślą o gościach.

Foremki do lodu są wygodne, bo od razu możemy przygotować większą ilość kostek, które schłodzą nasze napoje, nie tylko alkoholowe. Jeśli jednak chcemy zaskoczyć gościć i w elegancki sposób zaserwować wybrany napój, procentowy czy też nie, wybierzmy wiaderko na lód. Dzięki niemu kostki lodu będą topnieć znacznie wolniej. Co najważniejsze, estetyczne wiaderko postawimy bezpośrednio na stole. Poza kostkami, z powodzeniem możemy w nim umieścić całą butelkę z alkoholem. Chociażby szampanem, do którego nie dodajemy lodu, gdy już znajduje się w wysokim kieliszku, ale musimy zachować niską temperaturę, by oferował pożądany smak.

Wykonania ze stali nierdzewnej

Do wyboru mamy wiaderka na lód, które wykonane są z różnych materiałów. Do tego oferują odmienne pojemności czy stylistykę. Powinny pasować do aranżacji kuchennej czy salonowej, jeśli najczęściej tutaj przyjmujemy gości i chcemy serwować lód z wiaderka, które odpowiada stylistyce wnętrza. Liczy się kolejno wysokiej jakości wykonanie, które bądź co bądź, także wpłynie na efekt wizualny.

Pośród dostępnych materiałów warto postawić na wiaderka wykonane ze stali nierdzewnej. Stal nie wchodzi w reakcje z produktami spożywczymi, stąd nie ma ryzyka, że lód jakimkolwiek sposobem uzyska metaliczny smak. Poza tym wiaderko o podwójnych ściankach stalowych, najdłużej utrzyma pożądaną temperaturę kostek lodu. Przy tym nie brakuje mu najwyższej estetyki. To wykonanie na tyle uniwersalne, by wpisało się w klimat wnętrz nowoczesnych, ale i klasycznych.

Wiaderka na lód ze stali szlachetnej są wytrzymałe i solidne. Będą nam służyć przez długi czas. Spełniając swoje funkcje użytkowe, a jednocześnie stając się ciekawą ozdobą, nie tylko stołu dekorowanego z myślą o gościach. Jeśli dodatkowo postawimy na komplet ze szczelną pokrywką i szczypcami do lodu, serwowanie będzie na najwyższym poziomie.

Wiaderko to drobiazg. Nie niezbędny, ale z pewnością pozwalający na czerpanie maksymalnej przyjemności z czasu, który spędzamy w doborowym towarzystwie, przy pysznych trunkach, podanych w wyjątkowy sposób.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge