Wielu z nas, stając przed koniecznością wyremontowania łazienki, zastanawia się, czy lepiej zamontować w niej prysznic, czy też wannę. Kompromisowym wyjściem z sytuacji będzie tu wanna z funkcją prysznica. Zadowoli to zwolenników zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania. Umożliwi wzięcie szybkiego, orzeźwiającego prysznica, jak i zażycie relaksującej kąpieli. To rozwiązanie idealne dla wszystkich członków rodziny, niezależnie od ich wieku.
Wanna z funkcją prysznica to szczególnie modne rozwiązanie, zwłaszcza w ostatnich latach. Idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, które nie są wystarczająco duże, aby zmieścił się w nich prysznic i wanna. Pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience, jednocześnie nie tracąc nic z jej funkcji. Czy warto stosować takie rozwiązanie? Tak, jeśli zależy Ci na funkcji prysznica i wanny, a dysponujesz łazienką o niewielkim metrażu. Czy wanna z funkcją prysznica może wyglądać atrakcyjnie w pomieszczeniu? Oczywiście, że tak. Wszystko zależy jednak od rodzaju zastosowanego rozwiązania.

Wanna i prysznic – razem czy osobno

Najlepszą opcją zawsze będzie montaż w łazience zarówno wanny, jak i prysznica. To wygodniejsze rozwiązanie niż połączenie obu z nich w jedną, integralną całość. Taka opcja jest jednak zarezerwowana wyłącznie dla wnętrz, które charakteryzują się wystarczająco dużą powierzchnią. Właściciele mniejszych pomieszczeń łazienkowych, a takie zazwyczaj znajdują się w mieszkaniach bloków starego budownictwa, muszą zadowolić się połączeniem obu funkcji w jednym sanitariacie. Niekiedy jednak również właściciele łazienek o dużej powierzchni wybierają tę opcję, jako najlepiej wpisującą się w ich potrzeby.

Wanna z funkcją prysznica – rodzaje

W tym miejscu warto pamiętać, że decydując się na zastosowanie rozwiązania, które łączy w sobie funkcję prysznica i wanny, trzeba będzie wybrać spośród różnych dostępnych na rynku opcji tego wariantu. Poszczególne rozwiązania będą różnić się miedzy sobą nie tylko wyglądem, ale także ceną.

Zastosuj wannę z parawanem

To chyba najpopularniejszy ze stosowanych wariantów, jaki mamy do wyboru, jeśli interesuje nas wanna z funkcją prysznica. Najczęściej ma on postać ustawionej przy ścianie wanny z prysznicem, która zamykana jest przy pomocy dwu, albo trzyskrzydłowego parawanu. Takie rozwiązanie jest też możliwe dla wanny narożnej.

Inną opcją wanny z prysznicem osłoniętym parawanem jest taka, której parawan ma pojedyncze skrzydło. Wiele osób twierdzi, że wygląda zdecydowanie korzystniej niż przy parawanach dwu i trzyskrzydłowych, ale jest też znacznie mniej funkcjonalna. Osłania prysznic tylko w niewielkim stopniu, dlatego stosując ją, trzeba się liczyć z wodą wychlapującą się poza wannę.

Wanna z głębokim brodzikiem

Innym rozwiązaniem, na które często decydują się osoby chcące połączyć funkcje wanny i prysznica, jest montaż prysznica z głębokim brodzikiem. Brodzik taki wygląda wtedy w rzeczywistości jak nieduża wanna. Rozwiązanie wprost idealne, jeśli zależy nam na prysznicu w łazience, jednak w domu mieszkają też małe dzieci, którym zdecydowanie łatwiej jest umyć się w wannie. To najczęściej powtarzający się scenariusz przy tego typu rozwiązaniu. Dorośli biorą szybki prysznic, dzieci najczęściej korzystają z brodzika, który napełnia się wodą na czas kąpieli.

Warto pamiętać, że wanna z funkcją prysznica, wyposażona w głęboki brodzik, może mieć wbudowanych wiele dodatkowych funkcji, które podnoszą jej atrakcyjność. Może to być funkcja hydromasażu albo radio, z którego sączy relaksująca muzyka w czasie kąpieli.

Które z wymienionych rozwiązań jest najkorzystniejsze? Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych upodobań oraz potrzeb mieszkańców. Najważniejsze, by wanna z funkcją prysznica została dostosowana do ich wymagań oraz wielkości pomieszczenia.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge