Chociaż lato sprzyja podróżom, tym małym, jak i dużym, w okresie jesienno-zimowym równie chętnie pakujemy walizkę, ale i torba chłodząca musi zmieścić się w bagażniku. Choć chłodna, to jednak piękna i jesienna aura zaprowadza nas w góry. W porze zimowej nie możemy powstrzymać się od przepięknych widoków ze szczytów. W każdej takiej podróży może posłużyć plecak czy torba termiczna lub lodówka. Jak wybierać takie akcesorium?

Torba chłodząca na każdą okazję

Wygodna, praktyczna, lekka, funkcjonalna. Takie cechy posiada torba chłodząca, której możemy użytkować na okrągło. Latem przydaje się, by zabrać ze sobą chłodne napoje, kanapki i sałatki, w podróż czy na piknik. Jesienią i zimą, gdy wybieramy się w góry i urządzamy sobie długie wyprawy, liczymy raczej na coś ciepłego. Torbę możemy jednak zabrać do bagażnika, by przetransportować w niej prowiant, który musi przetrwać podróż do miejsca docelowego.

Torba chłodząca to dostępność różnorodnych rozmiarów, a coraz częściej także opatrzenie szeregiem rozmaitych kieszonek. Nie tylko w podróży, ale nawet podczas zwykłych zakupów przydaje się takie akcesorium. Nie trzeba nabywać kolejnych reklamówek jednorazowych, które są niewygodne i mało pojemne, a do tego daleko im do tak ważnej dziś ekologii. Torba zastępuje je doskonale, a jej cena nie zwala z nóg.

Jeśli noszenie torby na ramieniu nie bardzo nam odpowiada, można wybrać plecak o takich samych funkcjach. Wygodne ramiona, pojemność i estetyka, są w stanie zadowolić najbardziej wymagających użytkowników.

A może lodówka?

Lodówka turystyczna oferuje jeszcze więcej możliwości. Przede wszystkim nie tylko chłodzi, ale i jest w stanie utrzymać przez stosunkowo długi czas, wysoką temperaturę przechowywanych w niej produktów czy posiłków. Większa i cięższa niż torba chłodząca czy plecak, jednak pozwalająca przez znacznie dłuższy czas utrzymać pożądaną temperaturę.

Lodówka turystyczna zwykle wymaga zastosowania specjalnych wkładów chłodzących. Droższy, ale jeszcze lepszy zakup stanowi lodówka, którą podłącza się do gniazdka zapalniczki samochodowej, dzięki czemu cały czas pracuje, nie tracąc uzyskanej temperatury. Wystarczy dobrać jej wielkość i pojemność do potrzeb, a także możliwości przestrzeni bagażowej w samochodzie.

Tego typu „urządzenie” także sprawdzi się podczas zakupów. Niejednokrotnie nabywamy mrożonki, ale i świeże mięso czy ryby. Po zakupach chcemy jechać pozałatwiać inne sprawy, bez konieczności zaglądania do domu, by wszystko wypakować. Zarówno lodówka turystyczna, jak i torba chłodząca czy plecak, pozwalają w tym momencie zaoszczędzić czas. Zakupy przeważnie trwają do kilku godzin, a każdy z tych produktów jest w stanie poradzić sobie z utrzymaniem pożądanej temperatury.

Estetyka niepozostająca w tyle

Nie ukrywamy, że kolory, kształty czy detale, mają dla nas znaczenie. Pragniemy, by nawet torba chłodząca czy plecak, które zabieramy ze sobą w teren, fajnie się prezentowały. Na szczęście rynek i pod tym względem nie pozostaje w tyle!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge