Na wyposażenie kuchni składa się całe mnóstwo elementów. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z faktu, że kuchennym akcesorium przydatnym, a właściwie niezbędnym w każdym domu, jest termos. Tak, właśnie termos. Ten, który zimą i jesienią pozwala na dłużej utrzymać wysoką temperaturę rozgrzewającego napoju. Ale również dobrze z jego właściwości można skorzystać w domu bądź… latem, by pod ręką znalazł się zimny napój.

Wyposażenie kuchni – Jak wybierać termosy?

Do wyboru mamy tak naprawdę dwa główne rodzaje termosów:

  • termos do napojów – najczęściej wybierany, ponieważ najbardziej wszechstronny. Zimą możemy nalać tu herbaty lub kawy i cieszyć się ciepłym napojem przez długi czas. Im większa jego pojemność, tym dłużej zachowa wysoką temperaturę napoju. Przydaje się głównie podczas wszelkiego rodzaju wyjazdów, ale jest to również świetna alternatywa dla zwykłych kubków, w domowym zaciszu. Zamiast podgrzewać swój ulubiony napój, korzystając z niekoniecznie zdrowych fal wydzielanych przez kuchenkę mikrofalową, możemy skorzystać z właściwości termosu,

  • termos na żywność – wyposażenie kuchni, które oferuje chociażby https://dogotowania.pl/. Świetne rozwiązanie w domu, z tych samych względów, co ujęte w powyższym, ale i najlepszy sposób na ciepły posiłek w pracy. Termosy na żywność oferują różne pojemności. Mają szerszy wlew, są nieco niższe i kształtem przypominają walec. Składają się zwykle z kilku części, dzięki czemu w jednym produkcie jesteśmy w stanie zmieścić zarówno dania płynne, jak i oddzielnie, te o stałej konsystencji.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów

Jak w przypadku wszystkich produktów, które stanowią wyposażenie kuchni, nie można kierować się tylko i wyłącznie cenią. Najtańsze rozwiązania posłużą nam krótko. Będą to produkty nieszczelne, nietrzymające temperatury. Takie, których zewnętrzna kolorowa warstwa, po jednym myciu zacznie się łuszczyć. Brak im zarówno jakości, pożądanych właściwości, jak i estetyki.

Liczy się zastosowany materiał oraz szczelność i deklaracja producenta, jak długo wybrany produkt utrzyma temperaturę. Poza tym należy uwagę zwrócić na typ korka. Ten zwykły zapewni maksymalną szczelność, ale nalanie produktu będzie nieco bardziej wymagające. Dobrym rozwiązaniem są korki typu „one touch”. Wystarczy nacisnąć, by móc nalać napój do kubka. Te jednak muszą być najwyższej jakości, by zapewniały szczelność. Ich wadą jest łatwiejsze zbieranie się brudu i większa trudność w użytkowaniu, ponieważ zwykle pozostają na nich resztki napoju po nalaniu, które trzeba zebrać, by się nie ubrudzić.

Termos idealny

Jaki termos będzie idealnym? Szczelny, wysokiej jakości i dostosowany pod względem pojemności do naszych potrzeb. Dobrze jest zwrócić uwagę na uchwyt, który musi gwarantować wygodę użytkowania. Do tego opatrzenie kubeczkiem, by nie musieć zabierać ze sobą dodatkowych naczyń.

Wyposażenie kuchni tego typu to szeroki wybór. Pośród wysokiej jakości wykonań, ale i estetyki oraz niebanalnych designów, zdobień, które sprawiają, że termosy są zarówno praktyczne, jak i ładne. Korzystając z tych wskazówek wybór będzie z pewnością satysfakcjonującym.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge