Współcześnie coraz więcej Polaków wybiera na letni wypoczynek kraje Europy Południowej, a niekiedy nawet odleglejsze, egzotyczne zakątki. Dzięki temu, że tanie oferty wakacyjne pojawiają się znacznie częściej niż w przeszłości, staliśmy się bardziej otwarci na urlop za granicą. Riwiera Francuska, Wyspy Kanaryjskie, czy Złote Piaski u wybrzeży Morza Czarnego nie są już dostępne wyłącznie dla wybranych, ale dla całkiem sporego grona Polaków.

Wakacje za granicą można spędzić przyjemnie i niedrogo. Wiele ze standardowych ofert biur podróży znacznie przewyższa możliwości finansowe przeciętnego Polaka. Jeśli jednak wiemy, jak wyszukiwać tanie oferty wakacyjne, może okazać się, że wakacje za granicą wyniosą nas nie więcej niż nad polskim morzem.

Rezerwuj wcześniej, aby zaoszczędzić

Jedną z wielu metod na tanie wakacje są rezerwacje dokonywane z dużym wyprzedzeniem. Dotyczy to zarówno biletów lotniczych, jak i hoteli. Osoby, które potrafią zadeklarować przyjazd nawet rok wcześniej, mogą w ten sposób zaoszczędzić znaczne sumy.

Niestety istnieje pewne ryzyko związane z takim rozwiązaniem. Nieprzewidziane okoliczności potrafią skutecznie zniweczyć plany wyjazdowe. Choroba, czy sytuacje tak ekstremalne, jak zamieszki i niepokoje społeczne w docelowym miejscu podróży, trudno przewidzieć z tak dużym wyprzedzeniem. Może się zatem okazać, że zamiast oszczędzić, stracimy przedpłacone na wakacje pieniądze.

Tanie oferty na ostatnią chwilę

Było już o tym, że warto kupować znacznie wcześniej, teraz czas wspomnieć o szukaniu ofert last minute. Ta metoda jest znacznie bardziej popularna wśród klientów biur podróży niż bukowanie wakacji z dużym wyprzedzeniem. Czy zatem jest lepsza? To zależy przede wszystkim od sytuacji samych zainteresowanych.

Tanie oferty last minute zazwyczaj dotyczą wyjazdów wakacyjnych z bliskim terminem. Nierzadko zdarza się, że wylot jest już na drugi dzień. Zdecydowanie są to więc oferty przeznaczone dla ludzi dyspozycyjnych albo tych, którzy bez problemu dostaną urlop z dnia na dzień.

Warto pamiętać, że oferty last minute mogą być nawet ponad 50% tańsze od ceny standardowej.

Gdzie szukać okazji cenowych?

O tanie oferty wakacyjne można pytać bezpośrednio w biurach podróży. Istnieje jednak także inny, znacznie łatwiejszy i bardziej efektywny sposób poszukiwania wyjazdów wakacyjnych za przysłowiowe grosze.

Warto skorzystać ze stron internetowych, które co prawda same nie sprzedają wyjazdów wakacyjnych, prezentują za to promocyjne oferty kilkunastu biur podróży, z którymi współpracują. Dzięki temu oszczędzamy nasz czas i możemy szybko oraz sprawnie dotrzeć do najbardziej atrakcyjnych wycieczek na rynku.

Jeśli interesują nas tanie oferty, warto zajrzeć między innymi na takie serwisy internetowe jak easygo.pl i travelplanet.pl. Znajdziemy tam wiele kuszących wyjazdów wakacyjnych. Część z nich z uwagi na zbliżający się termin wyjazdu, oferowanych będzie po znacznie niższych niż standardowo cenach. Niektóre to prawdziwa gratka dla osób poszukujących wyjątkowych i niedrogich wakacyjnych wyjazdów na urlop. Zdarza się, że koszt za tygodniowy pobyt wraz z przelotami w obie strony oraz pełnym wyżywieniem dla jednej osoby nie przekracza 600 zł.

Jak widać, wakacje za granicą wcale nie muszą być drogie. Wystarczy wiedzieć, gdzie i jak ich szukać. Dysponując tą wiedzą, z łatwością znajdziemy tanie oferty wakacyjnych wyjazdów, które nie dość, że dostarczą niezapomnianych przeżyć, to jeszcze nie obciążą nadmiernie portfela.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge