Przygotowanie do remontu to czynności, które warto dobrze zaplanować i przemyśleć. W grę wchodzą nie tylko finanse, których trzeba przecież niemało wyłożyć i to od razu. Równie ważny jest czas, a ten przy remontach potrafi ciągnąć się w nieskończoność. Na pewne rzeczy nie mamy wpływu, ale akurat na samodzielne przygotowanie swojego lokum, zanim wejdą fachowcy bądź przed działaniami podejmowanymi na własną rękę, mamy ogromny wpływ.

Nie obejdzie się bez malowania

Skoro na tapecie mamy remont, to najczęściej zmagamy się z malowaniem. Gdy zatrudniamy ekipę remontową, nie musimy martwić się o dodatkowe akcesoria, sprzęt, narzędzia niezbędne do tej czynności. Chcąc jednak oszczędzić, chętniej stawiamy na samodzielnie malowanie, tym bardziej, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z tą czynnością. Jak się do niej przygotować?

Przede wszystkim trzeba zabezpieczyć podłogi, okna oraz meble i inne przedmioty, które zostają w pomieszczeniu podczas malowania. I na tym etapie nie warto oszczędzać, bo zabrudzenia po farbach niekiedy są trudne do usunięcia, w szczególności z niektórych powierzchni. Najlepiej postawić na profesjonalny zestaw malarski, w którym znajdzie się specjalna folia malarska, jakieś taśmy i nożyki plastikowe z ostrzami do cięcia.

Czemu nie zwykłe i najtańsze gazety? Bo niestety nie są w stanie uchronić przed zabrudzeniami, ślizgają się po podłodze i nie zapewniają bezpieczeństwa, a i zastosowanie ich do okrycia mebli czy osłonięcia okien jest po prostu niemożliwe. Zestaw malarski nie jest kosztowny, a znaleźć go można chociażby w ofercie, jaką posiada hurtownia opakowań.

Dostępna w takim zestawie folia z powodzeniem pokryje duże powierzchnie, zapewni należytą ochronę przed wilgocią, zachlapaniami i innego rodzaju zabrudzeniami, a po remoncie wystarczy ją zwinąć i wyrzucić.

Pakowanie prosto i sprawnie

Zabezpieczenie mebli czy podłóg na czas malowania i innych czynności remontowych, mamy już za sobą, a co z pozostałymi rzeczami? Przydają się kartonowe pudła, w których można umieścić praktycznie wszystko, od odzieży, przez drobiazgi, aż po sprzęt elektroniczny. Kartony powinny być wytrzymałe i dopasowane rozmiarowo. Jeśli wewnątrz znajdą się delikatne drobiazgi, warto dodatkowo zastosować folię bąbelkową, która chroni przed zarysowaniami i innego rodzaju uszkodzeniami.

Od zewnątrz do zabezpieczenia kartonów, ale i innych pakunków przydaje się z kolei folia stretch. Elastyczna, ekonomiczna w użyciu, odporna na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych, dlatego część z zapakowanych rzeczy w kartony, z powodzeniem można przetransportować.

W zestawach malarskich, ale i oddzielnie można zakupić specjalny nożyk do cięcia, czy też taśmy klejące o odpowiednich właściwościach klejących. Nie są to duże wydatki w stosunku do tego, jak wiele możemy stracić nieodpowiednio przygotowując swoje lokum do remontu. Warto nieco zainwestować, by później mieć mniej wydatków, mniej sprzątania, a więcej czasu na urządzanie wyremontowanego mieszkania.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge