Przekąski na podróż to idealny sposób, by uzupełnić paliwo na drogę. I to nie to paliwo, które pozwala osobówce płynnie pokonywać kolejne kilometry trasy. Poza tym nie ukrywajmy – większość z nas lubi w samochodzie, zarówno za kierownicą, jak i na siedzeniu pasażera, zjeść coś dobrego. Z kolei w autokarze czy pociągu, niemalże od razu po zajęciu miejsca, chce nam się jeść! Zbyt duże porcje, gazowane napoje bądź kupne słodycze, mogą jednak źle podziałać na nasz organizm i zamiast energii, przysporzą problemów żołądkowych. Co wybrać na drogę?

Przekąski na podróż – warzywne i owocowe

Zarówno w bliższą, jak i w dalszą podróż, warto zabierać ze sobą warzywa oraz owoce. Pokrojone na małe kawałki, zapakowane w pojemnik z wkładem chłodzącym bądź małą torbę termiczną, będą wygodne do wyciągnięcia i spożycia. Z warzyw najlepiej sprawdza się marchew pokrojona w słupki. Równie dobrze może to być seler naciowy, a do tego ulubiony dip umieszczony w małym, oddzielnym pojemniczku.

Z owoców można wybrać jabłka, banany czy maliny. Niektórzy wybiorą suszone owoce, ale z ich ilością należy uważać, ponieważ są dość kaloryczne. Uważajmy również na śliwki, które mogą zaowocować biegunką.

Jogurt z musli na śniadanie

Czasami nasze podróże trwają wiele godzin. Przypadają na czas nocy bądź poranków, kiedy organizm zaczyna się domagać śniadania. To dla nas przecież najważniejszy posiłek dnia, który pobudza i daje energię do działania. Przekąski na podróż, które zastąpią domowe śniadanie, to pomysł na jogurt z musli i miodem. Na rynku znajdziemy specjalne kubeczki z pojemnikiem i łyżeczką w zestawie. Taka przekąska jest dość wygodna do zabrania ze sobą, smaczna, delikatnie słodka i apetycznie budzi do życia.

Obiad na drogę

To, że wyruszamy w długą podróż, nie musi oznaczać rezygnacji z ciepłego i pożywnego obiadu. Wręcz powinniśmy zadbać o to, by nasz jadłospis maksymalnie odzwierciedlał ten, na jaki możemy sobie pozwolić w domu. Do wyboru mamy torby termiczne w różnych rozmiarach, termosy obiadowe, specjalne pojemniki obiadowe czy szczelnie zamykane słoiki, a w komplecie znajdujemy plastikowe, składane sztućce. Możemy zatem z powodzeniem, w formie przekąski na podróż, zabrać ze sobą ulubione danie, sałatkę, a nawet zupę! Latem będzie to coś orzeźwiającego i chłodnego, a zimą rozgrzewającego i sycącego.

Wskazówki podczas wyboru prowiantu

Niemalże wszystko, co tylko lubimy możemy zapakować na drogę. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że w czasie podróży trudno zadbać o wygodę spożywania posiłków taką, jaką mamy w domu.

Nie wybierajmy artykułów, które mocno się kruszą, są zbyt sypkie, trudne do nałożenia, jak i tych, które podczas odgryzania kolejnego kęsa, uraczą nas tryskającym sokiem i poplamionymi ubraniami.

Przekąski na podróż to przyjemność spożywania, ale i niezbędna energia do dalszych godzin spędzanych za kierownicą bądź w innych środkach komunikacji. Zaplanujmy swój wyjazd także pod względem żywienia!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge