Decyzja, jaki prezent z okazji urodzenia dziecka będzie najodpowiedniejszy, to niemały kłopot. Wyzwanie, przed jakim stają najbliżsi świeżo upieczonej mamy oraz noworodka, często skłania ich do poszukiwania inspiracji w internecie. Dlatego w tym wpisie postanowiłam podsunąć wam kilka pomysłów, które, być może spodobają się wam i wykorzystacie je sami lub sprzedacie dalej, jako warte uwagi.

Kiedy w rodzinie pojawia się nowy członek rodziny, bardzo często wywraca poukładane życie rodziców do góry nogami. Nie dość, że nieustannie potrzebuje twojej opieki i uwagi, to jeszcze znacznie uszczupla portfel znacznymi wydatkami na niezbędne dla niego akcesoria. Prawda jednak jest taka, ze zakochani w swoich maleństwach rodzice i tak nie zamieniliby tej sytuacji na nic innego.

Jak pomóc młodym rodzicom?

Rodziny, w których noworodek nie jest pierwszym, a kolejnym dzieckiem, zwykle mają sprawę znacznie uproszczoną. Wiele rzeczy mają przecież po starszych pociechach, a dokupienie nielicznych rzeczy, których brakuje, to już nie taki duży problem. Inaczej wygląda sytuacja, gdy mówimy o dziecku pierworodnym. Wyprawka dla noworodka to niemały wydatek. Warto pomóc rodzicom i jako prezent z okazji urodzenia dziecka podarować im rzecz, która przyda im się w opiece nad maluszkiem. Co kupić? O to możesz zapytać rodziców. Jeśli  jesteście na tyle blisko, że będą w stanie wam odpowiedzieć – ty rozwiążesz swój kłopot z podejmowaniem decyzji, a oni będą mogli spodziewać się rzeczy, której najbardziej potrzebują. Jeśli jednak obawiasz się, że rodzice mogą się poczuć skrępowani takim pytaniem lub stawianie takich pytań nie stoi w twojej naturze, poniżej zostawiam kilka podpowiedzi.

  1. Pieluchy – preferuje je wielu rodziców, którzy posiadają już wszystkie niezbędne dla dziecka akcesoria lub ci, których mają złą sytuację finansową.
  2. Ubranka – zawsze mile widziane. Choć maluszek bardzo szybko wyrasta z ubranek, małe śpioszki i body są tak urocze, że niemal zawsze cieszą mamę.
  3. Leżaczek dla maluszka.
  4. Kocyk – oczywiście, jeśli rodzice jeszcze nie posiadają.
  5. Zabawki dla noworodka – karuzela, zabawka z pozytywką to tylko niektóre pomysły. Możesz kupić też bezpieczną dla maluszka maskotkę albo gryzaczki i grzechotki, które przydadzą się w niedługim czasie.
  6. Kosmetyki dla niemowląt – tutaj trzeba być ostrożnym. Warto wiedzieć, jakich kosmetyków rodzice używają do pielęgnacji maluszka i takie właśnie kupić. Ich wybór może nie być przypadkowy. Decydując się na taki prezent z okazji urodzenia dziecka, pamiętaj, że skóra noworodka jest bardzo wrażliwa, a niektóre kosmetyki mogą je uczulić.

Oryginalny prezent z okazji urodzenia dziecka

Możesz być bardziej oryginalna i postawić na prezent, który nieco mniej ma wspólnego z opieką i pielęgnacją maluszka. Za to przywołuje miłe wspomnienia. Poniżej garść pomysłów.

  1. Album na zdjęcia dla noworodka.
  2. Pamiętnik noworodka, w którym rodzice będą wpisywać kolejne osiągnięcia dziecka jak pierwsze słowo, umiejętność siadania, pierwszy ząbek itd.
  3. Sesja zdjęciowa dla niemowlęcia.
  4. Obrazek z aniołkiem – wiele osób wierzy, że każde dziecko ma swojego Anioła Stróża, a obrazek pomaga mu je strzec.

Choć początkowo wybór może wydawać się trudny, mam nadzieję, że, w chwili, gdy staniesz przed takim wyborem, mój artykuł pomoże ci zdecydować, jaki prezent z okazji urodzenia dziecka będzie najlepszy.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge