Wokół diety pudełkowej narasta wiele pytań i wątpliwości. Najczęściej wynikają one z niewiedzy oraz tego, że, choć catering staje się coraz bardziej popularny, nadal korzysta z niego wąska grupa osób. Kto do nich należy? Zazwyczaj są to osoby dbające o zdrowie i szczupłą sylwetkę, żyjący w wielkich miastach single, sportowcy, trenerzy personalni, a także ci, którym na samodzielne przygotowywanie posiłków zwyczajnie brakuje czasu. Aby upowszechnić nieco bardziej wiedzę na temat tego rozwiązania, zdecydowaliśmy się rozwiać niektóre z krążących w społeczeństwie wątpliwości.

Czy catering dietetyczny jest dla każdego? Czy mogę korzystać z diety pudełkowej, jeśli pozostaję na diecie eliminacyjnej? Czy dieta pudełkowa pomaga schudnąć? – przytoczone tutaj pytania stanowią tylko część z tych, zadawanych przez klientów. Postarajmy się odpowiedzieć na jak najwięcej z nich.

Czym jest catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa (inaczej catering dietetyczny lub dieta cateringowa) to usługa świadczona przez niektóre firmy cateringowe, która polega na przygotowywaniu zdrowych i smacznych, dietetycznych posiłków, a następnie dostarczaniu ich do zamawiającego.

Skąd wiadomo, że posiłki są zdrowe?

Ideą cateringu dietetycznego jest serwowanie zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków. Dlatego dobre firmy cateringowe zatrudniają do komponowania menu diety doświadczonych i dysponujących odpowiednią wiedzą dietetyków.

Jak zamówić catering dietetyczny?

Aby to zrobić, wystarczy skontaktować się z firmą cateringową, wybrać odpowiednią dla siebie dietę i opłacić zamówienie. Potem wystarczy poczekać, aż kurier dostarczy posiłek pod wskazany adres.

Gdzie odbywa się dostawa?

Dowóz posiłków ma miejsce na adres, który klient podał w zamówieniu. Może to być miejsce zamieszkania, siedziba firmy, a w niektórych przypadkach jedno i drugie. Część firm cateringowych daje możliwość podania dwóch adresów. Jeden obowiązuje w dni pracujące, a drugi wtedy, kiedy klient przebywa w domu.

Czy można odwołać zamówiony posiłek?

Jak to życiu bywa, nie wszystkie okoliczności można przewidzieć. Dlatego zdarza się, że klient, który zamówił catering dietetyczny na cały miesiąc, częściowo z niego rezygnuje. Większość firm cateringowych wychodzi naprzeciw swoim klientom i umożliwia odwołanie dostawy na wypadek takich okoliczności jak na przykład wyjazd służbowy. Możliwa jest również zmiana adresu, co przydaje się na przykład wtedy, gdy osoba, która zamówiła catering, zachoruje i musi pozostać w domu.

Czy dieta pudełkowa pomaga zrzucić zbędne kilogramy?

Przy odchudzaniu niezwykle ważna jest determinacja i wytrwałość. Dzięki temu, że osoba zamawiająca dietę pudełkową nie musi samodzielnie przygotowywać dla siebie posiłków, rzadziej sięga po niezdrowe przekąski. Trzymając się ściśle diety pudełkowej o określonej kaloryczności i nie podjadając w międzyczasie, może więc stracić na wadze i osiągnąć zamierzony cel. Warto tutaj wspomnieć, że catering dietetyczny nie jest drakońską dietą, która znacząco ograniczałaby ilość przyjmowanych posiłków. Jej idea opiera się na spożywaniu dietetycznych, właściwie zbilansowanych i zawierających wszystkie niezbędne składniki odżywcze posiłków, które tym odróżniają się od normalnego menu, że cechuje je obniżona kaloryczność.

Czy alergicy mogą korzystać z diety pudełkowej?

Przed zamówieniem cateringu dietetycznego warto poinformować pracowników firmy cateringowej o ewentualnych ograniczeniach w przyjmowaniu niektórych składników (alergia, preferencje żywieniowe itd.).Wiele firm posiada w swojej ofercie diety przeznaczone dla osób pozostających na diecie eliminacyjnej. Dokładne ustalenie, czy możliwe jest korzystanie z diety pudełkowej przy konkretnej alergii w ramach wybranej firmy, odbywa się właśnie podczas kontaktu z jej pracownikami.

Dieta pudełkowa, pomimo tego, że w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna, nadal jeszcze jest za mało znana. Wiele osób, którym mogłaby ułatwić życie i poprawić ich możliwości, zwyczajnie o niej nie wie. Mam nadzieję, że tym artykułem udało nam się przybliżyć jej ideę choć części z nich.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge