Profesjonalny makijaż wymaga odpowiedniego zestawu narzędzi. Nie może zabraknąć w nim dobrej jakości kosmetyków oraz przeznaczonych do ich aplikacji pędzli. Co więcej, pędzle te wymagają właściwej pielęgnacji, która przedłuży ich żywotność i sprawi, że nakładanie makijażu będzie łatwe, wygodne, a ostatecznie pozwoli uzyskać pożądany efekt.

Pędzle do makijażu są zróżnicowane pod wieloma względami. Różnią się między sobą rodzajem włosia, jego kształtem, gęstością, długością, kształtem rączki i wieloma innymi cechami. Taka różnorodność pozwala na wykonywanie profesjonalnego makijażu.

Sposób aplikacji kosmetyków zależy bowiem od ich konsystencji oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. W inny sposób będziemy nakładać cienie do powiek, inaczej puder, a jeszcze inaczej pomadkę do ust.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pędzli do makijażu?

Komfort wykonywania makijażu zależy w znacznym stopniu od jakości pędzli oraz kosmetyków. Czym powinny charakteryzować się dobrej jakości pędzle? Oto kilka wskazówek.

Włosie pędzla powinno być dobrze przytwierdzone do rączki. Nie może wychodzić w trakcie aplikacji makijażu, bo po pierwsze zepsuje cały efekt, po drugie pędzel szybko się zniszczy. Warto zatem jeszcze przed dokonaniem zakupu sprawdzić, czy włosie nie wypada oraz, czy jest na rączce zaciśnięte, czy tylko klejone.
• Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to ergonomiczna rączka. Warto sprawdzić, jak układa się w dłoni i czy będzie dla nas wygodna. Jej kształt często zależy od zastosowania pędzla.
Gęstość oraz kształt włosia uzależniony jest od przeznaczenia pędzla. Im będzie rzadsze, tym mniej kosmetyku można nim nanieść. Warto o tym pamiętać, wybierając pędzle do konkretnych zadań.
• Pędzle do makijażu mogą być wykonane z włosia naturalnego bądź syntetycznego. Rodzaj materiału, podobnie jak gęstość włosia decydują o zastosowaniu pędzla.

Pielęgnacja pędzli

Im bardziej będziesz dbać o swoje pędzle, tym lepiej i dłużej będą Ci służyć. Dlatego warto co jakiś czas dobrze je wyczyścić i usunąć z włosia resztki kosmetyków. Pędzle najlepiej myć w czystej wodzie z niewielkim dodatkiem delikatnego mydła. Kiedy w tak przygotowanej „kąpieli” wymyjemy pędzel, należy następnie opłukać go w czystej wodzie.

Pędzle myjemy delikatnie, zanurzając samo włosie. Należy unikać zamaczania rączki i metalowej części pędzla, ponieważ mogłoby to skrócić jego żywotność. Warto unikać też zbyt częstego mycia. Czyszczenie pędzli ograniczamy do niezbędnego minimum, to znaczy do momentów, gdy nagromadzone na włosiu resztki kosmetyków uniemożliwiają perfekcyjną aplikację.

Po myciu pędzle zawsze suszymy w pozycji poziomej, rozłożone na papierowym ręczniku. Powinny pozostać ułożone w ten sposób do momentu ich całkowitego wysuszenia.

Dobrej jakości pędzle do makijażu mogą służyć naprawdę długo, pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbamy. Wiedzą o tym profesjonalni wizażyści, dla których pędzle i kosmetyki to codzienne narzędzia pracy. Taką samą zasadą powinna kierować się każda kobieta, której zależy na nienagannym wyglądzie i efektownym makijażu.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge