Słodkie, małe stópki i delikatne dziecięce rączki – to urok, który towarzyszy rodzicom w pierwszych miesiącach życia ich pociech. To on sprawia, że trudno powstrzymać się, patrząc na odzież dla niemowlaka. Na taką przypadłość cierpią głównie mamy. Nie da się jednak ukryć, że tatusiowe też lubią widzieć swoje pociechy ładnie ubrane. Przepiękne sukienki dla małych księżniczek i eleganckie stroje dla przystojnych, niemowlęcych dżentelmenów. Niektórzy producenci nastawieni są na tego typu ubrania. Powstaje jednak pytanie, czy takie stroje są dla dziecka wygodne?

Odzież dla niemowlaka jest szczególnym typem odzieży. Z uwagi na delikatną skórę małego dziecka oraz pozostawanie w pozycji leżącej przez większą część dnia, musi być dla maluszka komfortowa.

Czym powinna charakteryzować się odzież dla niemowlaka?

Na co warto zwracać szczególną uwagę, wybierając ubranka dla niemowląt? Bardzo ważny jest ich skład. Ubranka, które wybieramy dla najmłodszych dzieci, powinny być wykonane w 100% z bawełny. Zwłaszcza te, które mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Nie mogą być też za luźne ani za ciasne. W pierwszym przypadku może dochodzić do zwijania się ubranek i powstawania na nich zagnieceń, które mogą wywoływać dyskomfort u leżącego maluszka. W drugim zbyt ciasne ubranko może ograniczać ruchy dziecka.

Warto zwrócić też uwagę na sposób zapinania dziecięcych ubranek. Najlepiej, jeśli będą to napki umieszczone w takich miejscach, które nie spowodują odgnieceń na delikatnym ciele dziecka. Najczęściej odzież dla niemowlaka zapinana jest na ramieniu oraz w kroku. W pierwszych tygodniach życia, kiedy maluszek nie przewraca się jeszcze na brzuszek, można zakładać zapinane z przodu bluzeczki, choć i tak zdecydowanie wygodniejsze mogą okazać się kaftaniki. Później, kiedy maluszek nauczy się już przewracać na brzuch, warto zrezygnować z zapinania z przodu na rzecz ubranek przekładanych przez główkę.

Czy komfort musi oznaczać brak elegancji?

To, co daje komfort noszenia, nie zawsze musi być pozbawione szyku i dobrego smaku. Zarówno ubrania dla dorosłych, jak i odzież dla niemowlaka może być zarazem wygodna i elegancka. Choć w pierwszym okresie życie dziecka decydujemy się głównie na ubranka bawełniane, później można stopniowo wprowadzać już odzież dla niemowlaka z domieszką sztucznych materiałów. To poszerza znacznie zakres wyboru rodziców i daje większe możliwości dla mam, które lubią ubierać swoje pociechy elegancko.

Małe tiulowe spódnice, piękne sukieneczki, czy eleganckie spodnie z gustowną kamizelką. Producenci dostarczają całą gamę niezwykłych strojów dla naszych pociech. Jednak i w przypadku nieco starszych niemowląt warto zrezygnować z ubrań, które mogą powodować dyskomfort dla maluszka i wybrać odzież dla niemowlaka, która jest zarazem i elegancka i wygodna.

Wygoda i elegancja – rozsądny duet

Okazuje się, że wybór ubranek, które będą eleganckie i komfortowe dla maluszka wcale nie jest trudny. Szeroki asortyment odzieży dla niemowląt sprawia, że nawet najbardziej wymagające mamy odnajdują fasony wpisujące się w ich gusta.

Pajacyki, body, rampersy, śpioszki, sukieneczki, spódniczki, bluzeczki i spodnie – wszystko może zostać dobrane w taki sposób, by móc cieszyć oko rodziców i dawać wygodę dziecku. Elegancka i komfort mogą iść w parze. Delikatne tkaniny, nawet jeśli są zupełnie gładkie, też mogą wyglądać bardzo elegancko. Niektórzy rodzice decydują się jednak na odzież dla niemowlaka z gustownymi nadrukami. Niezależnie od naszych wyborów, warto pamiętać, że na pierwszym miejscu stawiamy nie modę, ale wygodę dziecka.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge