Notting Hill, dzielnica Londynu czy komedia romantyczna sprzed prawie 20 lat? Nieważne z czym się kojarzy, ważne aby kojarzyła się z dobrym stylem.

Historia opowiedziana w filmie Notting Hill rozgrywa się w londyńskiej dzielnicy o tej samej nazwie. Niegdyś zamieszkana przez bohemę, aktualnie znajduje się na liście lokalizacji najdroższych nieruchomości w brytyjskiej stolicy. Nawet blisko dwadzieścia lat temu, kiedy rozgrywa się akcja filmu, skromnego księgarza nie byłoby stać na zakup tam mieszkania. Cóż, lubimy bajki, poszukajmy więc ubrań, które chociaż przez chwilę pozwolą nam poczuć się jakbyśmy zostali wyjęci z kadru filmu w prestiżowej londyńskiej dzielnicy.

Dobry casual zawsze mile widziany

Ogólne zasady dobrego stylu są zawsze takie same. Dobry styl w londyńskim wydaniu, standardowo powiela podstawy, dodając od siebie detale. Tak więc konieczne są dobre jakościowo, naturalne tkaniny, szyte u lokalnych krawców lub młodych projektantów. Dla zwolenników ekologii dobrym miejscem do poszukiwań wyjątkowych ubrań są second handy. Celowo o tym wspominamy – w końcu Notting HIll obfituje właśnie w second handy i butiki młodych twórców. Co ciekawe, stylizacje inspirowane Notting Hill to przede wszystkim harmonijnie dobrane basicowe zestawy w stonowanych kolorach. Rządzą nimi właściwie te same zasady co dobrym casualem: jasne (białe lub niebieskie) koszule, proste marynarki, klasyczne spodnie (materiałowe chinosy lub granatowe jeansy). Do tego klasyczne oxfordki, czasami wysokie obcasy, rzadziej ekstrawaganckie trampki. Okrycia wierzchnie bez szaleństw: camelowe płaszcze, ewentualnie rockowe, skórzane ramoneski. Na głowie czasami kapelusz, rzadziej beret. W modzie męskiej podobnie: klasyka i stonowane kolory. Na szczęście nie trzeba wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii, aby móc ubrać się jakby wprost z ulic (lub kadrów) Notting Hill. Wszystko czego potrzebujemy możemy znaleźć w internecie, na przykład poprzez internetową wyszukiwarkę modową zippini.

Notting Hill jako inspiracja

Można powiedzieć, że spokojny i wysmakowany styl to wizytówka mieszkańców i bywalców Notting Hill. Na fotografiach przedstawiających te rejony ciężko jest znaleźć niepokorne i krzykliwe kolory, nawet w dodatkach. Można powiedzieć, że Notting Hill jako inspiracja będzie tak samo spokojna i nobliwa (ale nie nudna) jak stereotypowe całe Królestwo, w swojej miejskiej odmianie. Pomimo faktu, że w Notting Hill stacjonuje bohema, stylizacje są dosyć zachowawcze. Biel, czerń, granat, camel to kolory najczęściej powtarzające się w kontekście przykładowych zestawień.

Jeśli chcemy wyglądać jak wyjęci z brytyjskiej ulicy, postawmy na naturalne kolory i dobrej jakości materiały oraz ponadczasowe fasony. Jeśli jeansy to granatowe, jeśli chinosy – to koniecznie z podwiniętymi nogawkami. Do tego biała lub niebieska koszula albo podkoszulek w paski, a do tego marynarka – koniecznie prosta. Tutaj nie ma miejsca na ekstrawagancję i punkowe (także londyńskie) inspiracje. Sukienki również mają ponadczasowe kroje, stonowane kolory, słowem: pełna elegancja. Wszystko jest grzeczne i poukładane, czyste, schludne i zadbane – jak trawniki wokół pięknie zachowanych kamienic. Jeśli w naszej szafie brakuje takich porządnych podstawowych ubrań bazowych, nie martwmy się – wszelkie braki możemy prędko uzupełnić za pośrednictwem chociażby wspomnianego już zippini. Z całą pewnością stylizacje rodem z eleganckiej londyńskiej dzielnicy zrobią wrażenie w polskich realiach.

Klasyczny strój to podstawa, która sprawdzi się w każdych okolicznościach, podobnie jak dobre maniery i ogólnie pojęte obycie w sytuacjach towarzyskich. To wszystko razem stanowi kwintesencję stylu, którą odnaleźć można na ulicach Notting Hill.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge