Pomimo zdrowego stylu życia i odpowiedniej diety, u wielu osób występuje tendencja do odkładania się komórek tłuszczowych w ciele, co skutkuje m.in. powstawaniem cellulitu. Na szczęście istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, które wspomagają proces odchudzania i likwidacji pomarańczowej skórki. Jednym z nich jest endermologia.

  1. Czym są zabiegi endermologii?
  2. Efekty zabiegu endermologii
  3. Jak wygląda zabieg endermologii?

Czym są zabiegi endermologii?

Zabiegi endermologii to masaże podciśnieniowe oddziałujące na skórę i tkanki podskórne, których zadaniem jest ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu i wyszczuplenie sylwetki. Są realizowane za pomocą nowoczesnych urządzeń, np. EndermoSPEC. Głowica w maszynie zasysa i masuje skórę innowacyjnymi rolkami. Dzięki specjalnym programom oraz głowicom w urządzeniu można dotrzeć do najgłębiej zlokalizowanych komórek tłuszczowych i zredukować je. Zabiegi endermologii sprawdzają się także w przypadku chęci rozluźnienia bardzo napiętych po intensywnym treningu mięśni.

Efekty zabiegu endermologii

Zabiegi są przeznaczone przede wszystkim dla osób chcących pozbyć się cellulitu, wymodelować ciało oraz ujędrnić skórę. Efektem zabiegów jest skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej w miejscach, które trudno odchudzić poprzez tradycyjne ćwiczenia. Ponadto endermologia oczyszcza organizm z toksyn, poprawia krążenie i rozluźnia mięśnie. Pomaga pozbyć się rozstępów, modeluje sylwetkę, ujędrnia, wygładza skórę i pobudza ją do produkcji kolagenu. Dzięki pobudzeniu krążenia zabieg zapobiega również obrzękom. Wspomniane zabiegi służą ponadto usuwaniu bólów mięśniowych. Są stosowane do drenażu limfatycznego.

Innowacyjne urządzenia do endermologii mogą być stosowane na różne partie ciała. Zazwyczaj są wykorzystywane do wyszczuplenia ud, pośladków, brzucha czy ramion, ale nadają się do masażu niemal całej powierzchni ciała, w tym twarzy.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Zabieg endermologii nie wymaga specjalnych przygotowań. Wizyta w gabinecie powinna rozpocząć się od przeprowadzenia przez kosmetologa wywiadu z pacjentem. Podczas tej rozmowy oceniana jest sylwetka, gęstość, jędrność i typ skóry, a także stopień cellulitu. Specjalista przedstawia ponadto ewentualne przeciwwskazania, diagnozuje potrzeby i indywidualne oczekiwania klienta.

Zabieg trwa ok. 50 minut i jest wykonywany z wykorzystaniem delikatnej oliwki do masażu, która ułatwia poślizg głowicy. Po wykonaniu zabiegu nie ma konieczności przeprowadzania rekonwalescencji, klientka może bowiem bez przeszkód przystąpić do codziennych aktywności życiowych. Zabieg jest w pełni bezpieczny i naturalny. Może być przeprowadzany u osób w różnym wieku.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge