Moda zmienia się praktycznie każdego sezonu. Są jednak te osławione modne ciuszki, niepowtarzalne i sprawdzające się rok po roku, które warto mieć w swojej garderobie. Możemy również wymienić kilka kolorów bazowych, dzięki którym nasze codzienne stylizacje będą i modnymi, i dopasowanymi do sylwetki oraz okoliczności. Na co zwracać uwagę, by faktycznie było wygodnie, modnie i stosownie?

Modne ciuszki – nieśmiertelna biel i czerń

Chociaż kolorów bazowych jest więcej niż dwa: biały i czarny, to jednak właśnie te ostatnie stanowią niemalże podstawę podstaw. Bez nich ani rusz! To barwy uniwersalne, które mają również swoje odcienie. I nie mamy tu na myśli już wyblakłych ubrań. Głęboka czerń czy po prostu czerń? Śnieżna biel czy biel wpadająca w delikatny krem? To już 4 odcienie, z którymi można stworzyć ciekawe zestawienia stylizacyjne.

Poza uniwersalnością cechuje je… elastyczność, i nie mówimy o rozciągliwym materiale. Wystarczy biała bluzka i czarne spodnie lub nieśmiertelna mała czarna (konieczna w każdej garderobie!), by przy pomocy dodatków stworzyć strój codzienny, biznesowy, ale i wieczorowy. Możliwości jest całkiem dużo.

Modne ciuszki to często wybór kreacji w kolorach, które urastają do rangi must have danego sezonu. Raz witają nas rażące neony, a za chwilę pastele. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w naszej garderobie znalazł się któryś z tych kolorów. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie będziemy mieć nic w swojej szafie, z czym można by zestawić tak wyraziste kolory, nie przydadzą nam się.

Na koniec wspomnijmy o bazowych kolorach, od których zaczęliśmy. W swojej szafie dobrze jest mieć coś w beżach, granacie i szarościach, plus opisana biel i czerń.

Konkretne elementy do budowania stylizacji

Po kolorach przejdźmy już do konkretnych elementów garderoby. Do białej bluzki i małej czarnej nie trzeba przekonywać żadnej kobiety. Nie zapominajmy jednak o innych składnikach udanej stylizacji.

W szafie musi znaleźć się miejsce na trencz. Dwurzędowy płaszcz z patkami na rękawach i pasem w talii, najlepiej w jednym z klasycznych kolorów. Na chłodniejsze dni przydaje się kardigan. Najlepiej gładki, ewentualnie z ciekawymi detalami, jak perełki, fragmenty ozdobnej koronki czy łatki na łokciach. Do tego spódnica ołówkowa, która sprawdza się niemalże przy każdej sylwetce, bo podkreśla talię, a gdy ma wyższy stan, doskonale maskuje brzuszek. Na koniec zaś gładka koszulka, której dekolt dobierzemy do swojej budowy, a także klasyczne jeansy, bez przetarć, dziur i rozjaśnień. I oczywiście nasze ulubione buty – szpilki i balerinki.

Z taką bazą jesteśmy w stanie stworzyć niemałą liczbę stylizacji i to na różne okazje. Wystarczy dobrać dodatki, a modne ciuszki sprawią, że poczujemy się komfortowo, pięknie i oczywiście stosownie do okoliczności.

Ocena

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge