Grillowane potrawy swoją popularność zawdzięczają zarówno temu, że są smaczne, jak i temu, że pozwalają na wspólne spędzanie czasu rodzinie i znajomym. Jednak tradycyjny sposób grillowania ma tyle samo fanów, co przeciwników, szczególnie ze względu na jego wpływ na zdrowie. Dlatego poznajmy bliżej nowszą jego wersję: przygotowywanie potraw na grillu gazowym marki Köler.

Zdrowotne aspekty posiłków z grilla

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, iż jedzenie z grilla węglowego zawiera szereg toksycznych związków. Jest to wynikiem spalania się tłuszczu w ogniu, co powoduje wydzielanie węglowodorów aromatycznych, wpływających negatywnie na metabolizm, czy wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się organizmu. Ich obecność może także przyczyniać się do zachorowania na raka.

Ze względu na to, iż na grillach gazowych Köler tłuszcz nie ulega spalaniu, toksyczne związki nie powstają, a jedzenie przygotowane w taki sposób jest znacznie zdrowsze.

Łatwy w obsłudze

Aby przygotować nowoczesny grill do pracy, wystarczy podłączyć go do butli z gazem i ustawić temperaturę na pożądaną. Ruszt w urządzeniach marki Köler bardzo szybko się nagrzewa, więc wystarczy krótka chwila i można rozpocząć grillowanie. Zupełnie inaczej niż w przypadku tradycyjnych, węglowych urządzeń, przy obsłudze których potrzebna była doza cierpliwości. W pierwszej kolejności musiały być rozpalone, następnie wytwarzał się żar i dopiero po tym czasie posiłek mógł być przygotowywany na ruszcie.

Podczas samego procesu obróbki posiłku, grill gazowy również zwycięża nad węglowym. Dzięki zastosowaniu przez producenta kilku równomiernie rozmieszczonych palników oraz pokręteł służących regulacji temperatury, jej utrzymanie na optymalnym poziomie jest łatwe, a samo pieczenie szybkie. Nie ma także możliwości, aby mięso uległo nagłemu zwęgleniu z powodu niekontrolowanego wzrostu płomienia, co mogło się zdarzyć w przypadku grilla węglowego.

Prosty do utrzymania w czystości i trwały

Czyszczenie rusztu, do którego przywarł tłuszcz zmieszany z dymem i sadzą, a nierzadko również kawałkami mięsa bądź innych, przygotowywanych produktów, mogło stanowić poważne wyzwanie dla każdego miłośnika grillowania.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Köler stworzyła nowoczesny grill gazowy ze stali nierdzewnej. Utrzymanie go w czystości nie będzie trudne, gdyż ruszt może być nawet myty w zmywarce, a jego specjalna powierzchnia ogranicza przywieranie zabrudzeń. Grill ten jest również bardzo odporny na zarysowania czy warunki zewnętrzne, a co za tym idzie, przez długi czas będzie służył do przygotowywania posiłków podczas garden party. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia mu przy tym elegancki wygląd.

Wymienione zalety sprawiają, że grill gazowy marki Köler to inwestycja na lata, która zapewni smaczne, zdrowe posiłki, przy jednoczesnej łatwości ich przygotowania. Zachęcamy do odwiedzenia firmowej strony, gdzie można dokonać zakupu.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge