Sposób na zdrowe jedzenie? Jest kilka opcji. Możesz przygotowywać posiłki samodzielnie w oparciu o dostępną obecnie wiedzę, stołować się w dobrej jakości barach i restauracjach, które serwują smaczne i dostosowane do zasad Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej jedzenie albo zdecydować o przejściu na catering dietetyczny, który łączy w sobie smak, zdrowie i wygodę.

Czym jest catering dietetyczny i dlaczego warto skorzystać z dobrodziejstw, jakie nam oferuje? O tym postaram się opowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Frontem do klienta

Catering dietetyczny, często określany też fit cateringiem albo dietą pudełkową powstał w odpowiedzi na potrzeby klientów.

W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się, że zapracowani, zabiegani nie mamy czasu na to, by zadbać o jakość spożywanych przez nas posiłków. Coraz częściej też jemy „śmieciowe jedzenie”, które niewiele ma wspólnego ze zdrowym odżywianiem, zamiast tego dostarcza nam pustych kalorii i kolejnych kilogramów.

Siedzący tryb życia w połączeniu z niezdrowym jedzeniem to już niemal gwarancja złego samopoczucia, słabnącej kondycji i chorób, które mogą pojawić się w pewnej perspektywie czasu.

Cześć firm cateringowych, dostrzegając ten problem, postanowiła wprowadzić na rynek dietę pudełkową. Jej założeniem jest dostarczanie smacznych, zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków wprost pod drzwi klienta.

Gdzie można szukać takiej diety? Znajdziecie ją między innymi na stronie catering dietetyczny EatZone. Odpowiednio zbilansowana, przygotowana w oparciu o starannie dobrane składniki pomoże utrzymać kondycję, zdrowie i dobre samopoczucie.

Ogrom korzyści

Czy catering dietetyczny rzeczywiście jest dobrym rozwiązaniem? By się o tym przekonać, wystarczy poczytać o korzyściach, jakich nam dostarcza.

Oszczędność czasu

Zamawiając dietę pudełkową, nie musimy się już martwić o to, by napełniać lodówkę jedzeniem albo wymyślać, co ugotować kolejnego dnia na obiad. Najważniejsze jest jednak to, że oszczędzamy dzięki niej mnóstwo czasu, który zamiast stania w kuchni przy garnkach, może przeznaczyć na inne, przyjemniejsze rzeczy.

Wygoda

Catering dietetyczny jest też bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nawet będą w pracy, nie ma konieczności zastanawiać się, gdzie dziś zjemy obiad. Nasz posiłek – smaczny, zdrowy i zawierający odpowiednią ilość kalorii – zostanie dostarczony wprost pod wskazany przez nas adres.

Jedzenie wpisane w wymagania klienta

Idea cateringu dietetycznego jest taka, że ma być nie tylko zdrowo, ale również zgodnie z potrzebami żywieniowymi klienta. Dlatego, jeśli jesteś wegetarianinem – będziesz miał możliwość zamówienia diety wegetariańskiej, jeśli jesteś sportowcem – możesz zamówić dietę wysokobiałkową, a jeśli masz alergię i uczula Cię jeden ze składników diety – możesz poprosić o przygotowanie posiłków w oparciu o menu, które ten składnik wyklucza.

Rzetelna wiedza

Na zakończenie jeszcze jeden, niezwykle istotny atut cateringu dietetycznego. W jego przygotowaniu bierze udział dietetyk, który układa menu do każdej z oferowanych przez firmę cateringową diet. Nie ma zatem obawy, że w naszym posiłku znajdzie się za dużo kalorii albo, że potrawy nie będą odpowiednio zbilansowane.

Korzyści, jakie niesie ze sobą dieta pudełkowa, sprawiają, że decyduje się na nią coraz więcej osób. O czym warto pamiętać, przechodząc na taką dietę? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy firma cateringowa zatrudnia do układania menu dietetyka. W kolejnym kroku wystarczy podać adres dostawy i voilà.

Ocena

2 KOMENTARZE

  1. Dieta pudełkowa jest skuteczna, wygodna i przyjemna, ale trzeba się liczyć z jej dość dużymi kosztami. Po 3 miesiącach diety zrezygnowałam z zamawiania kolejnych zestawów prosto pod drzwi i niestety waga poszła w górę.

  2. Super opcja dla zabieganych i raczej zamożnych, którzy rzeczywiście nie mają czasu przygotowywać posiłków.
    Trzeba jednak uważać i wybrać rzetelną firmę cateringową, bo nie wszyscy są godni zaufania 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge