Brak czasu i nadmiar obowiązków to jedne z największych problemów współczesnego człowieka. Taki stan rzeczy często pociąga za sobą złe samopoczucie i kłopoty ze zdrowiem. Zazwyczaj wynika to z pośpiechu w kuchni i to zarówno przy jedzeniu, jak i przygotowywaniu posiłków. Do tego dochodzi wybieranie produktów, które nie zawsze sprzyjają zdrowiu. Nawet jeśli pochłonięci różnymi sprawami postanowimy zmienić swój styl życia, często zwyczajnie brakuje nam na to czasu.

Zdrowe odżywianie i utrzymanie smukłej sylwetki wymaga czasu, pracy oraz determinacji w dążeniu do celu. I choć z pewnością znajdą się osoby, które spróbują udowodnić, że wszystko jest kwestią dobrej organizacji, wiem, że wśród nas jest wielu zabieganych i zapracowanych ludzi, którzy z trudem znajdują jakąkolwiek wolną chwilę. Również z takiej sytuacji można jednak znaleźć wyjście. Dieta pudełkowa potrafi spełnić większość oczekiwań osób, które chcą się zdrowo odżywiać, ale nie mają kiedy zadbać o swoją dietę.

Z cateringiem dietetycznym jest łatwiej

Osoby, które zetknęły się już z dietą pudełkową wiedzą, że równie często bywa określana mianem cateringu dietetycznego oraz fit cateringu. Rozwiązanie to, choć na polskim rynku pojawiło się stosunkowo niedawno, w ostatnich latach zyskuje uznanie coraz większej liczby osób. To doskonała alternatywa dla ludzi zapracowanych, na których ciąży wiele obowiązków, ale którzy jednocześnie nie zamierzają rezygnować ze zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety.

Korzystając z diety pudełkowej, oszczędzają dużo czasu i to z kilku powodów. Po pierwsze nie muszą biegać po sklepach w poszukiwaniu zdrowych produktów oraz układać swojego menu, nie muszą też samodzielnie gotować i – co więcej – nie muszą wychodzić z domu lub pracy, by zjeść smacznie i zdrowo. Oto największe atuty diety pudełkowej. Firma cateringowa na zlecenie swoich klientów przygotowuje smaczne i zdrowe posiłki, a następnie dostarcza je pod wskazany przez nich adres.

Skąd pewność, że będzie zdrowo?

Niektóre osoby podają w wątpliwość, czy dieta pudełkowa rzeczywiście jest zdrowa. Prawda jest jednak taka, że w tej kwestii dużo zależy od firmy cateringowej. Warto wybrać taką, która zatrudnia doświadczonego dietetyka lub cały ich zespół. To oni odpowiedzialni są za komponowanie menu zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Takie posiłki są odpowiednio zbilansowane, dlatego nie ma obawy, że zabraknie w nich ważnych składników odżywczych, witamin lub minerałów.

Co więcej, dietetycy dbają też o różnorodność potraw oraz wchodzących w ich skład produktów. Nie ma więc mowy o tym, by do posiłków wkradła się nuda. Po przygotowaniu według wskazówek dietetyków (tym zajmują się kucharze firmy cateringowej) klienci mogą się cieszyć smacznymi i cechującymi się atrakcyjnym wyglądem posiłkami, które zapakowane w estetyczne pudełka trafiają do rąk zamawiających.

Plany mogą ulec zmianie

Niektórzy klienci mają obawy, że decydując się na dietę pudełkową, będą musieli zapłacić za każdy zamówiony posiłek bez względu na zmianę planów. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się w ciągu najbliższych dni, dlatego naleganie na uiszczanie opłat za posiłki, które nie zostały odebrane, nie byłoby fair. W związku z tym wiele firm cateringowych umożliwia rezygnację z części posiłków, które przypadają na okres, w którym zamawiający nie mógł z nich korzystać. Przyczyny mogą być różne – delegacja, wyjazd w sprawach rodzinnych, wakacje. Dokonując rezygnacji z zestawów diety pudełkowej w wybranym okresie, należy odpowiednio wcześnie powiadomić o tym firmę cateringową. Zazwyczaj wystarczy, jeśli klient zrobi to 1 – 2 dni wcześniej.

Jak się okazuje, wiele obowiązków nie musi oznaczać rezygnacji ze spożywania smacznych i zdrowych potraw. O tym, że dieta pudełkowa jest wydatkiem, który się opłaca, przekonuje się coraz więcej osób. Oszczędność czasu a przy tym możliwość dbania o jakość posiłków, które lądują na naszych talerzach to chyba największe zalety tego rozwiązania. Nie da się jednak ukryć, że za dietą pudełkową przemawia znacznie więcej argumentów.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge