Energooszczędne płyty indukcyjne wybieramy coraz chętniej do swoich kuchni. Mają sporo zalet, przez co ich wyższa cena staje się jedynie niewielkim minusem, biorąc pod uwagę, jak wiele wad posiadają chociażby płyty gazowe. Dziś podpowiadamy, jak wybrać czajnik nadający się do stosowania na płycie indukcyjnej.

Odpowiednia konstrukcja

Płyta indukcyjna wykorzystuje zjawisko wytwarzania pola elektromagnetycznego. To dlatego czajniki do stosowania na takich kuchenkach muszą być wykonane z metali ferromagnetycznych. Z ich znalezieniem i rozpoznaniem nie powinniśmy mieć problemu, ponieważ na opakowaniu, jak i na dnie, widnieć będzie znaczek zwoju.

Czajnik indukcyjny wyróżnia się nie tylko zastosowanym materiałem, ale nierzadko szczegółami, na które w innym przypadku nie zwrócilibyśmy uwagi. Liczy się kształt, ponieważ większość płyt indukcyjnych zadziała dopiero wtedy, gdy czajnik będzie przylegał do nich całą powierzchnią dna. Odpadają zatem konstrukcje na nóżkach bądź wypukłe. Czajnik musi mieć również taką samą lub mniejszą powierzchnię niż pola grzewcze, bo inaczej płyta ponownie nie zadziała. O wielkość czajnika nie musimy się martwić jedynie wtedy, gdy wybierzemy płytę z sensorami znajdującymi się na całej powierzchni.

Jeśli chodzi o dno czajnika, nie bez znaczenia pozostaje jego grubość. Im większa grubość, tym lepsze właściwości.

Nowoczesny, szybki i energooszczędny

Czajnik indukcyjny jest rozwiązaniem energooszczędnym. Na płytach tego typu woda gotuje się znacznie szybciej, bez strat cieplnych. Do tego możemy znaleźć wykonania, które wpiszą się w klimat zarówno kuchni urządzanych w stylu retro, jak i tych współczesnych.

Indukcja to zaawansowana technologia i rozwiązanie samo w sobie nowoczesne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by płyta indukcyjna znalazła swoje miejsce w kuchni tradycyjnej, a uzupełnimy ją czajnikiem w pastelowej barwie różu, z dodatkiem bladych groch. Klasycznej aranżacji dopełnimy żywym kolorem i wzorem pasków, a do surowej czy industrialnej kuchni możemy wybrać jednokolorowy czajnik ze stali nierdzewnej, z aluminiowym dnem.

Wygoda codziennego użytkowania

Niezależnie od płyty, jaką wybraliśmy do kuchni, czajnik musi być wygodny w użytkowaniu, także ten przeznaczony na indukcję. Powinien mieć wyprofilowaną rączką, która dobrze trzyma się w dłoni, nie wyślizguje, a całość jest stabilną. Rączka musi być również wykonana z elementów odpornych na działanie temperatury, jak i eliminujących ryzyko poparzenia.

Liczy się wykonanie całości – solidne i precyzyjne. Wszystkie elementy powinny ściśle do siebie przylegać. Zwracając uwagę na takie elementy, z pewnością uda się znaleźć czajnik kompatybilny z kuchenką indukcyjną, który będzie energooszczędny, a do tego ciekawy wizualnie.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge