Podróże już takie są – dużo przygotowań, jeszcze więcej emocji na horyzoncie. Jednak co zabrać w podróż, by kolejne godziny nie były udręką nawet w upalne lato? Inne rzeczy sprawdzają się, gdy wyjeżdżamy własnym samochodem, a inne, kiedy czeka nas podróż autokarem, pociągiem czy samolotem. Są jednak i takie, które warto mieć ze sobą niezależnie od wybranego środka lokomocji. Czas na pakowanie!

Co zabrać w podróż autem?

Auto daje nam tę możliwość, że możemy do bagażnika zapakować niemalże wszystko. Jedynym ograniczeniem jest dostępna przestrzeń, ale i z tym możemy sobie poradzić. W końcu kupując auto bierzemy pod uwagę liczebność rodziny, częstotliwość i cele wyjazdów, stąd na „wyposażeniu” mamy raczej taki samochód, który pomieści niezbędną ilość bagaży. Do tych ostatnich możemy dołożyć poduszkę, popularnego „jaśka”. Sprawdza się zarówno w miejscu docelowym, bo to w końcu ulubiona poduszka, wygodna i do przytulania, ale i w trakcie drogi. Przydaje się podczas drzemki lub wtedy, gdy zwinięta i podłożona pod kark odciąża i przynosi ulgę.

Co zabrać w podróż autem, by się nie nudzić? Pasażerom, szczególnie najmłodszym warto zafundować rozrywkę, która pozwoli przetrwać dłuższe podróże. A tu już jest pełna paleta dodatków, w zależności od wieku dziecka czy jego upodobań. Najczęściej sięgamy po telefon lub tablet z bajkami i grami. By wygodnie z nich korzystać, można zafundować swojemu samochodowi specjalne uchwyty mocowane na zagłówki. Dzięki nim dziecko będzie wygodnie oglądać, a my przestaniemy martwić się o swoje urządzenie mobilne – stabilnie i bezpiecznie umocowane.

Wyjazdy autokarem lub pociągiem

Nieco więcej „finezji” i pomyślunku wymaga od nas przygotowanie na wyjazd publicznymi środkami transportu. Ograniczenie przestrzeni bagażowej jest znaczące, a i my nie chcemy fundować sobie spaceru lub dojazdu na dworzec, obładowani niczym wielbłąd. Dobrze przemyślana zawartość walizki to podstawa. Z gadżetów, które z kolei przydadzą się pod ręką, również warto wymienić poduszkę, choć tu w wersji minimalistycznej. Najlepiej sprawdza się poduszka dmuchana pod kark, którą łatwo złożyć i zajmuje bardzo niewiele miejsca.

Jeśli w grę wchodzą piesze wędrówki, niezależnie od miejsca docelowego, warto wybrać plecak, w którym znajdziemy sporo dodatkowych kieszonek i przegródek. Wzmocniony, z szerokimi i wygodnymi ramionami, na tyle pojemny, by zmieścić w nim kubek termiczny. Ten ostatni to kolejny gadżet, ale bardzo praktyczny, tak do autobusu, pociągu, jak i samochodu.

Co zabrać w podróż samolotem?

Samolot to chyba dla nas najbardziej ograniczający środek transportu. Trudno mówić o konkretnych gadżetach czy akcesoriach, bo każda linia ma swoje wymagania, co do bagażu podręcznego. Warto jednak trzymać się ogólnej zasady, obowiązującej zawsze, czyli im mniej i im mniejszych rozmiarów, tym lepiej. Resztę znajdujemy w regulaminach danych linii lotniczych.

Niezależnie od środka transportu

Wspomniane kubek termiczny czy poduszki, to właściwie akcesoria, które przydadzą się niezależnie od środka transportu. Decydować będziemy jedynie o pojemności czy wielkości. Z uniwersalnych akcesoriów warto mieć pod ręką małe opakowanie żelu dezynfekującego. Do tego szczelne opakowania na przekąski i/lub niewielkie torby termiczne, w których można wygodnie zapakować kanapki, mały napój, zachowując ich temperaturę przez określony czas.

Odpowiedzi na pytanie, co zabrać w podróż, jest wiele. Każdy będzie miał swoje ulubione i niezbędne akcesoria, ale powyższe, zdecydowanie warto rozważyć.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge