Czy blog o podróżowaniu to dobry pomysł? Okazuje się, że tak, bo nie ma nic piękniejszego niż pamiątka z podróży, do której możemy zajrzeć w dowolnej chwili. Gdy blog tak trwa, rozwija się kolejnymi latami, zaglądamy do pierwszego wpisu i przypominamy sobie moment, kiedy to stawialiśmy pierwsze kroki w świecie blogowania. Mówimy o szansie nie tylko na spełnianie marzeń podróżniczych, ale i pomysł na ścieżkę zawodową.

Blog o podróżowaniu – jak zacząć?

Coraz więcej osób pojawia się w sieci. Blogi stały się bardzo modne. To taki wirtualny pamiętnik, który dostępny jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. To wyrażenie pasji, nauka, możliwości, okazja do poznawania innych ludzi. Z czasem blog o podróżowaniu może stać się miejscem do zarabiania, dzięki czemu połączy się przyjemne z pożytecznym.

Jak zacząć? Wystarczy wybrać jedną z platform służących prowadzeniu bloga i zacząć tworzyć własną witrynę. Nie potrzeba szczególnych umiejętności technicznych. Na początek wystarczy skorzystać z darmowych narzędzi i prostych instrukcji. Z czasem, gdy blog zaczyna się rozwijać, przybywa czytelników i jest apetyt na coś więcej, można wykupić własną domenę, poszukać kursów, by doskonalić swoje miejsce w sieci. Pierwszy krok jest najtrudniejszy, ale zarazem najłatwiejszy. Trudny, bo wiele obaw, czy sobie poradzimy, oddala decyzję o blogowaniu. Prosty pod względem właśnie technicznym, bo gdy już się zdecydujemy, na własnej skórze przyjdzie nam się przekonać, że to proste!

Mam już blog, o czym pisać?

Blog o podróżowaniu – jak sama nazwa wskazuje tyczyć ma się podróży. Jak jednak pisać, jakie zdjęcia wstawiać, w jaki sposób ujmować swoje przeżycia, by ktoś chciał to czytać i doceniał naszą inwencję? Nie ma złotej rady, bo każdy inaczej czuje się w kwestii słowa pisanego. Jedno jest pewne, trzeba otworzyć wirtualną kartkę papieru i zacząć pisać to, co przychodzi do głowy. Nie ma pośpiechu, jest czas na odłożenie tekstu na później, jego sprawdzenie, powrót po kilku dniach, by się przekonać, czy w nas samych wywołuje emocje? Czy oddaje to, co przeżywaliśmy i co chcieliśmy przekazać innym?

Zastanówmy się również nad profilem swojego bloga. Kolejno nad odbiorcami, do których ma trafiać. O podróżach można pisać w wielu kontekstach. Dla jednych blog o podróżowaniu będzie miejscem dzielenia się emocjami, pięknymi widokami i krajobrazami, które warto wspominać. Inni zaś potraktują go jako miejsce do tworzenia tekstów związanych z przygotowaniami do podróży. Mogą mieścić się tu testy rozmaitych produktów, gadżetów, ocena obiektów noclegowych czy gastronomicznych, a może miłośnicy motoryzacji zechcą wypowiadać się na temat wygody podróżowania konkretnymi modelami aut? Możliwości jest tyle, ile głów pełnych pomysłów.

Czas na zarabianie

Im więcej pojawia się czytelników, a blog o podróżowaniu staje się popularny, tym większa chęć przychodzi, by zacząć od „dorabiania do kieszonkowego”, ale ostatecznie realnego zarabiania. Jeśli dbamy o regularność wpisów, atrakcyjne treści – nie tylko dla czytelników, ale i dla wyszukiwarek internetowych, można liczyć na zainteresowanie sponsorów, firm, innych blogerów.

Zarabiać można w różnoraki sposób – reklamami, pisząc recenzje, testując produkty. Wszystko zależy od tego, jaki kierunek najbardziej nam odpowiada. Pewne jest natomiast, że zarabianie na pasji jest możliwe! Nie czekajmy, załóżmy blog o podróżowaniu i spełniajmy swoje marzenia, jednocześnie poznając ciekawych ludzi.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge