Sezon na grilla trwa w pełni. Pogoda dopisuje już od dni, kiedy to dopiero mieliśmy się witać z wiosną. Nic więc dziwnego, że na naszej liście zakupowej pojawiają się różnorodne akcesoria grillowe. Nie może zabraknąć odpowiednich sztućców, noży, szczypiec, tacek i wielu innych. Są jednak takie produkty, które nie przychodzą nam do głowy, gdy przygotowujemy się na letnie grillowanie. Co warto mieć w podręcznym koszyku szykując się na ucztę na świeżym powietrzu?

Akcesoria grillowe w formie foliowej

Mamy już naczynia, sztućce, grilla i oczywiście prowiant. Są smaczne dodatki, ciekawe przepisy podrzucone przez znajomych bądź znalezione w sieci. Oprócz tego warto postawić na różnego rodzaju folie. Dzięki nim nie zmarnuje się jedzenie, którego nie są w stanie już pomieścić nasze żołądki. Grill przy niepogodzie też się uda, a stworzymy naprawdę smaczne dania, wybierając produkty, które kompletnie nie kojarzą się z takim sposobem przyrządzania.

Akcesoria grillowe foliowe, to oczywiście srebrna folia. Przydaje się w różnorodnych sytuacjach. Przede wszystkim owiniemy nią kaszankę, ziemniaki bądź rybę, które chcemy przyrządzić na grillu. Produkty będą miękkie i soczyste, a przy tym nie przejdą popiołem niekiedy unoszącym się nad grillem i osiadającym także na jedzeniu. Srebrna folia pozwoli również skutecznie zapakować nadmiar jedzenia, które chcemy zabrać do domu bądź nawet podzielić się nim ze znajomymi.

Co zrobić, gdy pogoda płata figla i zamiast słońca niebo raczy nas deszczem? Jeśli opady nie są zbyt intensywne, grillować można bez problemu. A gdy nasz grilla nie posiada pokrywy czy też „daszka”, można zrobić prowizoryczne przykrycie ze srebrnej folii.

Elastyczna i bąbelkowa folia na grilla?

Kto by na to wpadł, że jako akcesoria grillowe sprawdzi się folia bąbelkowa! To najlepszy sposób na zapakowanie ostrych noży i innych grillowych narzędzi, a także naczyń. W ten sam sposób uchronimy naczynia, szklanki i sztućce, które chcemy zabrać do domu, by je umyć. Nie trzeba brudzić ręczników – materiałowych czy papierowych, ani martwić się o to, co później zrobić z taką folią. Nic się nie uszkodzi, a transport będzie bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla torby czy samochodu, w którym przewożone są wszystkie artykuły.

Podobnie sprawdzi się elastyczna folia spożywcza. Nią z kolei można owinąć miski z sałatkami bądź półmiski z przekąskami, które mają trafić na stół podczas bardziej oficjalnych i wystawnych imprez, ale jednak przy grillu. Wszystko, co zostanie pięknie podane i ładnie przygotowane, w zwykłych pudełkach może ulec zniszczeniu, a z folią będzie znacznie łatwiej.

Do folii srebrnych, bąbelkowych czy spożywczych, wystarczy dodać typowe akcesoria grillowe. Z ich znalezieniem w sklepach wszelkiego rodzaju nie będziemy mieć żadnego problemu. Tym bardziej w okresie, gdy niemalże każdy wolny weekend przynosi nam zapachy grilla z sąsiednich działek, ogródków i terenów do tego wyznaczonych. Zadbajmy o odpowiednie akcesoria grillowe, a reszta obroni się sama!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge